Білоруська армія не воювала з часів Афганістану: чи готується вона нині до війни з Україною
Росія припинила спроби втягнути Білорусь у війну з Україною. А сам Алєксандр Лукашенко не хоче йти на таке загострення і втрачати людей.
Про це в ефірі 24 Каналу заявив власний кореспондент "Радіо Свобода" з Білорусі Валерій Калиновський. Він наголосив, що самі білоруси не хочуть воювати проти України. Утім, не заперечив й той факт, що Росія все ж використовує Білорусь у своїх цілях.
Дивіться також Перекрити всі потреби не зможе: як Росія намагається використати Білорусь
Як Білорусь допомагає Росії
Попри небажання воювати, Білорусь допомагає Росії. Вона стала полігоном для навчання російських військових, яких, за словами Калиновського, потім відправляють на Донецький напрямок чи інші фронти в Україні.
"Зараз кількість російських солдат, які перебувають на території Білорусі, скоротилася вдвічі – до 5 тисяч. На цьому, скажімо, допомога закінчується", – відзначив журналіст.
Валерій Калиновський про підготовку Білорусі до війни: дивитись відео
Чи готова білоруська армія до війни
У своєму інтерв’ю Валерій Калиновський відзначив, що Білорусь не воювала з часів Афганістану – цей досвід був дуже болючий. Армія не брала участі в миротворчих місіях, оскільки це забороняла конституція. Утім, там є військо, яке наразі проходить підготовку.
"Є білоруське військо, яке постійно тренується протягом двох років. Але це не реальні бойові дії", – сказав спікер.
За його даними, кількість цього війська налічує від 30 до 40 тисяч осіб.
Але це не така контрактна система, як була в Росії і в Україні. Досвіду небагато і бажання воювати теж. Я думаю, білоруська армія не готується до участі у війні,
– резюмував журналіст.
Чи втягне Росія Білорусь у війну: оцінки
- Алєксандр Лукашенко міг долучитися до війни в момент повномасштабного вторгнення, якби мав велике бажання або йому наказав Владімір Путін.
- Американський Інститут вивчення війни зазначив, що Кремль може приєднати до себе елементи білоруської оборонно-промислової бази. Усе це задля підтримки затяжної війни проти України.
- Раніше мовилося про внутрішній документ Кремля, у якому значилося про бажання Росії до 2030 року повністю контролювати Білорусь.