Задіяні зенітні ракетні комплекси: у Білорусі раптово почали перевірку чергових сил ВПС і ППО

15 грудня 2023, 17:33
Читать новость на русском

У Білорусі 15 грудня розпочали раптову перевірку чергових військ Військово-повітряних сил і протиповітряної оборони. Такі дії нібито відбуваються згідно з планом командування.

Під час саміту лідерів ЄС 14 грудня Європейська Рада засудила підтримку Росії проти України з боку Ірану, Білорусі та КНДР. Вона закликала усі держави, щоб вони не надавали матеріальну або іншу підтримку російській агресії.

Дивіться також У Курську гучно: окупанти заявляють про роботу ППО

Що відомо про перевірку

У міноборони Білорусі повідомили, що підрозділи зенітних ракетних та радіотехнічних військ висунулися у призначені райони та розпочали виконання бойових завдань.

Задіяні зенітні ракетні комплекси С-300, С-400, а також маловисотні радіолокаційні комплекси "Роса-РБ",
– йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що під час перевірки особовий склад має виконувати завдання з виявлення та умовного знищення контрольних цілей.

Перевірка чергових сил ВПС і ППО у Білорусі / Фото міноборони Білорусі

Що відомо про ймовірність наступу Білорусі на територію України

  • 14 грудня стало відомо, що у Білорусі планують збудувати ще одне військове містечко біля кордону з Україною. Його хочуть розмістити в районі міста Гостомель.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко сказав, що будування містечка не варто вважати свідченням підготовки режиму Лукашенка до військової участі у вторгненні в Україну. Втім, він переконаний, що попри відсутність підготовки білоруської армії до вторгнення в Україну, небезпека з її території все ще може виникнути.
  • Нещодавно у Волинській та Рівненській області провели навчання. Вони були присвячені протидії можливому вторгненню в Україну з території Білорусі. До них залучали і підрозділи ЗСУ, і СБУ, і Нацгвардію та прикордонників. Це означає, що українське командування відпрацьовує такі сценарії.
  • Водночас протягом останнього року Білорусь активно посилює свої війська. Вона створює додаткові військові округи та постійно проводить все нові й нові навчання. Втім, значних ризиків такі дії поки що не становлять, однак до кінця війни Росії проти України загроза її з території повністю не зникне.