Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Він переконаний, що попри відсутність підготовки білоруської армії до вторгнення в Україну, небезпека з її території все ще може виникнути.

Дивіться також Поки Путін говорив, у нього підгорало: у Криму пролунав вибух, росіяни піднімали гелікоптер

Чи становить Білорусь загрозу

Нещодавно на території Волинської та Рівненської області завершились українські навчання, які були присвячені протидії можливому вторгненню з території Білорусі. До них залучали і підрозділи ЗСУ, і СБУ, і Нацгвардію та прикордонників. Відповідно, українські командувачі відпрацьовують такі сценарії.

"На сьогодні загрози вступу Білорусі у війну не видно. Не видно і якоїсь концентрації сил і засобів, а (українські – 24 Канал) позиції укріплені значно краще. Наша ділянка на кордоні з Білоруссю лише зміцнюється", – запевнив Мусієнко.

Водночас протягом останнього року Білорусь активно посилює свої війська: створює додаткові військові округи та постійно проводить все нові й нові навчання. Втім, значних ризиків такі дії поки що не становлять, однак до кінця російсько-української війни чи допоки Росія може використовувати територію Білорусі як військову базу, загроза її з території повністю не зникне.

Що відомо про будівництво військового містечка поблизу Гомеля

  • Офіційно про роботу над створенням військового містечка Лукашенко не повідомляв. Однак раніше він оголошував, що збирається створити Південний військовий округ Білорусі.
  • За припущенням білоруських журналістів, саме для цієї мети і побудують полігон. Вони встановили, що для нього вже виготовляють спеціальні мапи, а перші документи для цього були оформлені ще в 2022 році.
  • Вони свідчать, що територія, на якій побудують полігон, сягатиме 200 квадратних кілометрів. Масштаби свідчать, що це буде не бригадний полігон для однієї з частин, а загальновійськовий полігон, на якому зможе навчатися більша кількість солдатів.