Біля озера Синевир на Закарпатті стався землетрус
Підземні поштовхи зафіксували у районі села Колочава Міжгірського району. Це село розташоване неподалік найбільшого гірського озера України – Синевиру.
Про землетрус повідомили у Департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Дані щодо поштовхів зафіксувала сейсмостанція "Львів".
Читайте також: Потужний землетрус у Стамбулі розхитував будинки й обвалив мінарет мечеті: є постраждалі – відео
Землетрус магнітудою 2 стався у суботу, 28 вересня, о 15:43 на глибині 3,8 кілометра.
Водночас інформація про те, чи відчули землетрус місцеві мешканці, не надходила.
Землетрус зафіксували біля села Колочава
Чи небезпечні для України землетруси?
Сейсмоактивні зони оточують Україну на південному заході і півдні. Мовиться про Закарпатську, Вранча (Румунія), Кримсько-Чорноморську та Південно-Азовську зони. Так, у сейсмічному відношенні найбільш небезпечними областями в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська та Автономна Республіка Крим.
На території Закарпаття відбуваються найбільш значні сейсмічні події, тут неодноразово були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6 – 7. Епіцентри цих землетрусів були розташовані в районах Сваляви, Довгого, Тересви, Мукачева, Ужгорода.
Землетруси на Прикарпатті та у центральній частині західних областей України мають інтенсивність до 6 в епіцентрах. Останній, магнітудою 6, був зафіксований на почату 2000-их років на Тернопільщині.
Землетруси із зони Вранча (Румунія) відчуваються на території Львівської області з інтенсивністю до 5.
А ось Крим належить до сейсмонебезпечних регіонів. Кримсько-Чорноморська сейсмоактивна зона огинає півострів з півдня. За останні два століття тут зареєстровано майже 200 землетрусів з магнітудою від 4 до 7.
Південно-Азовська сейсмоактивна зона виділена недавно. У 1987 році там було зафіксовано кілька землетрусів інтенсивністю 5 – 6.
Останній випадок зафіксували 15 жовтня 2018 року в Азовському морі неподалік Бердянська Запорізької області. Тоді підземні поштовхи були магнітудою 4,3.