Наскільки важко ЗСУ просуватися у зруйнованих містах: військовий експерт пояснив особливості бою
Росіяни остаточно зруйнували Бахмут. Українські захисники готові боронити місто-фортецю та вести бої на руїнах.
У забудованому місті легше вести бої, ніж в повністю зруйнованому. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
Дивіться також Просунулися на понад кілометр, – успіх ЗСУ на Бахмутському напрямку вражає
Як ЗСУ збираються утримати Бахмут
Олексій Гетьман наголосив, що оборона міста за звичайних умов є триповерховою: підземна комунікація, асфальт та все, що вище першого поверху. Натомість наразі ситуація в Бахмуті зовсім інша, бо там майже не залишилося вцілілих будівель.
Коли місто зруйноване, то воно перетворюється на руїни і там тримати оборону стає важче,
– додав він.
Українським військовим було вкрай складно тримати оборону, коли штурми здійснювали вагнерівці. ЗСУ були вимушені відходити на західну частину міста, поступово залишаючи позиції.
"Зараз ситуація протилежна – росіяни тримають оборону", – пояснив Гетьман.
За його словами, це перевага для української сторони. Для нас важливо наразі оточити місто, перерізати логістику окупантам. За такої умови вони із малою ймовірністю будуть вдаватися до лобових штурмів, вуличних боїв, а потім будуть вимушені покинути місто чи здатися в полон.
Ситуація на Бахмутському напрямку: основне
- Речниця ОК "Південь" Ганна Маляр 7 червня повідомила, що на Бахмутському напрямку українські військові перейшли з оборони в наступ.
- Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий 9 червня заявив, що ЗСУ на деяких ділянках фронту на Бахмутському напрямку змогли просунутися на 1200 метрів.
- За словами колишнього командира полку "Азов" Максима Жоріна, ЗСУ "рвуть" ворога флангах. Головна мета української сторони – не допустити, щоб противник отримав ініціативу у веденні боїв.