Співвідношення артилерії 1 до 10, – Світан пояснив, навіщо росіянам Бахмут
Росіяни намагаються обійти Бахмут з Півдня в бік Часового Яру. Водночас ЗСУ запобігають руху ворога фланговими ударами з самого Бахмута, а також Дружківки та Костянтинівки.
Окупанти "зависли" в стані напівоточення одного й іншого міста та не можуть просунутися далі. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.
До теми Чи можуть росіяни найближчим часом оточити Бахмут: оцінка аналітиків з Інституту вивчення війни
Як ЗСУ утримують позиції, при співвідношенні стволів 1 до 10
Крім того, ворог зазнає в районі Бахмута дуже великих втрат. Росіяни намагаються виконати поставлене завдання до 10 атак за добу. В основному атаки здійснює піхота за дуже потужної підтримки артилерії.
Нашим хлопцям в Бахмуті та Авдіївці доводиться дуже складно. Контрбатарейна (боротьба – 24 канал) там слабка, оскільки співвідношення стволів ледве не 1 до 10,
– зауважив Світан.
Ба більше, навіть з таким невигідним для нас співвідношенням Україні вдається не здати позиції. Зокрема це пов'язано з тим, що ЗСУ обороняють межу міста, тому мають вигідніші позиції. Так, будь-який великий населений пункт з висотними будівлями являє собою лінію оборони.
"Навіть повністю розбиті будинки – 5 або 10-поверхівки являють собою дуже хороші оборонні позиції", – пояснив військовий експерт. Отже, пройти таку лінію оборони майже неможливо у разі наступу з поля, як це роблять росіяни.
Варте уваги Бахмут стає точкою відліку поразки росіян, – ЗСУ про масштабні втрати ворога
На яких ділянках фронту є паритет в артилерії
Однак російські загарбники й досі мають перевагу в кількості артилерії. Так, якщо рахувати по всьому фронту, то окупанти мають на кілька сотень стволів більше.
У район Бахмута росіяни стягнули майже всю артилерію, яку можуть зняти з інших ділянок фронту. На деяких ділянках фронту у нас є паритет 1 до 1: на Запорізькому, Херсонському та Луганському,
– повідомив Світан.
За його словами, Збройні Сили намагатимуться втримати ворога на цій лінії. А водночас працюватимуть на інших фронтах, де мають паритет або перевагу. Мовиться про Луганський та Запорізький фронти.
Повний стрім з Романом Світаном: дивіться відео
Навіщо росіянам Бахмут
Бахмут є дуже важливим населеним пунктом для російських загарбників. Так, окупанти не зможуть захопити Донецьку область, якщо не візьмуть Бахмут.
Для росіян Бахмут як кістка стоїть. Його не обійти й вони нічого не можуть зробити, окрім як взяти його,
– зазначив військовий експерт.
Як варіант росіяни звісно можуть відмовитися від взяття Донецької області та відійти від Бахмута. Але поки такого наказу не надходило війську країни-агресорки.
Окрім того, за Бахмутом у районі Часового Яру розташований водогін, який є майже єдиним джерелом подачі води для Донеччини. Тож окупантам необхідно взяти цей водогін, щоб мати воду, оскільки без неї вони не зможуть там жити.
"Їм треба цей водогін, тому вони й б'ють по Бахмуту – ключу до неокупованої частини Донеччини", – підсумував військовий експерт.
Ситуація навколо Бахмута: актуальна інформація
- Найзапекліші бої тривають під Бахмутом на Донеччині. За добу росіяни завдають 180 – 200 ударів з артилерії по українських військових.
- Росіяни стягнули під Бахмут величезну кількість зеків-вагнерівців. Їхнє завдання – стримати ЗСУ своїми тілами. Адже зброї у цього "гарматного м'яса" немає.
- Українські десантники знищили окупантів і зайняли їхню позицію біля Бахмута. Це зробили бійці підрозділу 71-ї окремої єгерської бригади.