Важлива зброя для України: чи може пропозиція Британії розв'язати питання щодо Taurus
Велика Британія придумала хитрий механізм для забезпечення України ракетами Taurus, пов'язаний із перепродажем їм через треті руки. І така пропозиція може полегшити тягар психологічних перепон у голові Олафа Шольца.
Про це 24 Каналу розповів ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп. Він переконаний, що надання Україні ракет Taurus дуже допоможе Силам оборони в протистоянні із агресором.
Дивіться також Виробимо та інтегруємо, якщо замовлять, – Taurus Systems спростували слова про брак ракет
Чи отримає Україна німецькі ракети
Головна проблема із переданням Україні Taurus – психологічний бар'єр у головах німецьких політиків, які повинні ухвалити це рішення. Аналогічна ситуація трапилася рік тому із наданням Україні танків Leopard, для якого знадобився серйозний дипломатичний тиск на Берлін.
Втім, важливо пам'ятати, що, не зважаючи на деяку повільність в ухваленні рішень, Німеччина відіграє вкрай важливу роль в допомозі Україні. Наприклад, Берлін пообіцяв багатьом країнам колишнього "Східного блоку" компенсувати передану ними радянську техніку новим німецьким озброєнням.
"(З приводу Taurus – 24 Канал) вже були чутки, що це рішення от-от ухвалять, однак цього так і не сталося. Потрібно було щось із цим зробити, і ось британці запропонували креативний підхід для того, щоб це мало вигляд, ніби це не Німеччина надала Україні Taurus", – пояснив Шарп.
Поки що важко спрогнозувати, чи ця пропозиція допоможе Берліну подолати його психологічний бар'єр. Частково такий механізм міг би допомогти, адже тоді б відповідальність за надання Україні цих ракет лягла на плечі Лондона. Однак навряд чи така схема "замилить очі" Кремлю.
Україні вкрай потрібні далекобійні ракети
Вже поставлених Україні ракет Storm Shadow / SCALP Силам оборони не вистачить для ліквідації усіх необхідних цілей. Нещодавно Франція пообіцяла надати Києву 40 ракет цього типу, однак найімовірніше, що їхнє постачання розтягнеться на декілька місяців, а не буде одномоментним.
"Для того, щоб ці засоби (далекобійні ракети – 24 Канал) були ефективними, потрібно застосовувати їх у значних кількостях. Якщо застосовувати лічені ракети на місяць, цього буде замало. Тому якщо Німеччина наважиться передати через Британію сотню або другу ракет, це матиме велике значення (для Сил оборони – 24 Канал)", – переконаний Шарп.
Використання Україною цих ракет вже продемонструвало, що вони здебільшого досягають своєї цілі. І якщо обирати правильні об'єкти для ураження, на зразок штабу російського флоту в Севастополі, ця потужна зброя суттєво посилить українську армію.
Звідки ще Україна може отримати далекобійну зброю
- Окрім Німеччини, значними запасами ракет, які здатні знищувати російську інфраструктуру в тилу, володіють Сполучені Штати. У них на озброєнні перебуває близько 2 тисяч ракет ATACMS, які можна запускати з наявних у Сил оборони американських РСЗВ.
- Вашингтон погодився передати Україні першу партію ATACMS лише в жовтні 2023 року; і загалом, ця партія була невеликою, але США обіцяли, що в майбутньому продовжуватимуть постачання. Втім, тепер вони опинилися під загрозою через те, що Республіканська партія блокує фінансування для України.
- Якщо не враховувати німецькі та американські спроможності, то варто згадати, що Україна також має власну розробку далекобійної зброї – ракети "Нептун" повітряного базування, які вже знищували російське ППО в Криму. Втім, виробничих потужностей України навряд чи вистачить для того, щоб покрити всі свої потреби у далекобійній зброї.