Може бути тривале ув'язнення, – Резніков про зловмисників, які нажилися на бронежилетах для ЗСУ
Джерело:
фейсбук Олексія РезніковаУкраїнські правоохоронці викрили 3 злочинців, які незаконно нажились на угоді між Міністерством оборони України та турецькою фірмою. Якщо їхня вина буде доведена, то вони отримають тривалі терміни ув'язнення.
Про це на своїй сторінці у фейсбук написав Міністр оборони України Олексій Резніков. Він зазначив, що це не поодинокий випадок, але для всіх злочинців, які намагаються нажитись на війні в Україні, буде суворе покарання.
Важливо Зловмисники нагріли понад пів мільйона доларів на угоді Міноборони і турецької фірми
Ця історія тягнеться з квітня
Резніков повідомив, що ця історія тягнеться ще з квітня. Навесні цих осіб було вповноважено провести підготовчі перемовини в Туреччині в інтересах Міністерства оборони України.
У підсумку було укладено контракт на постачання засобів бронезахисту з однією турецькою компанією на суму понад 16,6 млн євро, яка гарантувала постачання бронежилетів у стислий термін,
– зауважив Міністр оборони України.
Також він додав, що компанія, яка так само уклала аналогічні контракти і на забезпечення Національної Гвардії України, порушила терміни і не виконала свої зобов'язання.
Якими були дії Міністерства оборони
За словами Резнікова, Міноборони негайно звернулось до Арбітражу Торгово-промислової палати і отримало рішення на свою користь. Потому звернулось до суду Туреччини, внаслідок чого були заарештовані банківські рахунки та активи компанії.
"Представники Міністерства двічі їздили до Туреччини, щоб вжити відповідні юридичні заходи для захисту інтересів. Ця робота триває", – додав Міністр оборони України.
Такі випадки непоодинокі
Резніков також розказав, що, на жаль, такі випадки непоодинокі. Зокрема, фахівці Міноборони, які здійснюють контроль якості, регулярно повертають партії виробів чи виставляють рекламації, змушують постачальників замінювати товари на якісні.
Усе, що придбано за кошти платників податків, знаходиться під суворим контролем. Попри величезні об’єми,
– наголосив він.
Як працювала ця злочинна схема
За даними правоохоронців, 3 учасники злочинної групи організували договір з турецькою компанією на суму більше, ніж 16 мільйонів євро. Потім обманули її керівників, повідомивши, що у бахрейнської компанії є 1 тисяча військових балістичних жилетів, і їх можна терміново поставити Україні.
Насправді до організації офшорної компанії в Бахрейні причетні громадяни України. Вони не збирались постачати Міністерству оборону України балістичні жилети. Натомість заволоділи державними коштами в сумі 580 тисяч доларів, які перерахувала турецька компанія.
Також цікаво – Інтерв'ю з Резніковим про 6 місяців війни, перемогу і День Незалежності: дивіться відео
Військова допомога Україні: останні новини
- Словаччина готова передати Україні 11 літаків МіГ-29. На одній з військово-повітряних баз країни відбувся останній проліт винищувачів.
- Європейські міністри оборони зберуться в Празі поза форматом Рамштайну. Головне питання – допомога Україні.
- Експерти зазначають, що, можливо, скоро США передасть Україні літаки F-16. Однак є багато специфічних нюансів щодо постачання цих винищувачів.