Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Раніше стало відомо, що Шольц уже пообіцяв сучасну зброю Україні.
Цікаво Військовий експерт припустив, чи може Україна отримати літаки F-16
Формат Рамштайну ніхто не скасовував, але є й інші
Мусієнко зазначив, що Рамштайн, як формат і робочий майданчик, ніхто не скасовував. Крім того, в Штутгарті працює міжнародна група допомоги Україні, яка займається пошуком необхідного озброєння, забезпеченням його логістики тощо.
Нещодавно також відбулась зустріч 26 країн у Копенгагені, які підтримали Україну 1,5 мільярдами, додатковою зброєю і виділенням додаткових інструкторів для навчання українських військових,
– додав військовий експерт.
Тож, за його словами, формат Рамштайну не замінюється, а доповнюється. Мета одна – підтримати Україну.
Міністри хочуть обговорити й свої оборонні потужності
На думку Мусієнка, європейські міністри оборони, крім усього, хочуть обговорити й свої оборонні потужності. Загалом проаналізувати свої заводи, підприємства, що працювало добре, що не дуже, яким було постачання тощо.
"Не секрет, що в деяких європейських країнах, наприклад, оборонні закупівлі були на досить скромному рівні за попередні роки. Вони не виділяли це пріоритетом", – зауважив керівник Центру військово-правових досліджень.
Виклики змінились
Військовий експерт наголосив, що нині в світі змінились виклики. І перед європейськими міністерствами оборони, зокрема, стоять кілька завдань:
- Обов'язково допомогти Україні перемогти в цій війні жахливого російського агресора.
- Дбати про свої оборонні спроможності.
- Відповідно до рішень саміту НАТО ще у вересні 2014 року, зробити фінансування оборонних секторів на рівні щонайменше 2% від ВВП країн.
Мусієнко про мету зустрічі європейських міністрів оборони в Празі: дивіться відео
Військова допомога Україні: останні новини
- Німеччина обіцяє допомагати Україні до перемоги над росією. Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок повідомила, що німецька військова промисловість виробляє зброю для України напряму, відповідно до запитів ЗСУ.
- Норвегія та Велика Британія придбають для України мікродрони Black Hornet. Вони призначені для розвідки і виявлення цілей на малих відстанях.
- Західні партнери продовжують постачати Україні зброю та техніку, однак не поспішають надавати авіацію, зокрема винищувачі. Щоправда, переважно східноєвропейські країни передали нам літаки радянського виробництва.