Шольц 29 серпня виступив у Карловому університеті в Празі. Він закликав членів Євросоюзу вирішити старі конфлікти та розв'язувати проблеми, які виникли після нового вторгнення росії в Україну.

До теми Ліве крило партії Шольца вимагає перестати надавати Україні зброю і почати переговори з росією

Що обіцяв Шольц

За словами Шольца, впродовж останніх місяців Німеччина переглянула ставлення до військової допомоги Україні. Він зазначив, що країна може взяти на себе відповідальність за нарощування артилерії та потужностей протиповітряної оборони України.

Ми будемо підтримувати надійно і, перш за все, стільки, скільки буде потрібно. У найближчі тижні Берлін відправить Києву новітню зброю,
– наголосив Шольц.

Розширення Євросоюзу

Німецький канцлер також говорив про розширення ЄС. Зокрема, приєднання до блоку країн Західних Балкан, Україну, Молдову і Грузію. Шольц визнав, що розширення ЄС призведе до більших відмінностей між державами-членами. Через це він запропонував реформувати практику голосування.

"Там, де сьогодні потрібна одностайність, ризик того, що окрема країна скористається своїм правом вето і завадить іншим просуватися вперед, зростає з кожною додатковою державою-членом. Тому я запропонував поступовий перехід до голосування більшістю в спільній зовнішній політиці, але також і в інших сферах, таких як податкова політика", – пояснив Шольц.

До речі Енергетичний шантаж не проходить: Німеччина та Канада уклали угоду про "зелене" паливо

Канцлер зустрівся з українськими захисниками

Шольц відвідав тренування українських військових 25 серпня на полігоні Путлос у землі Шлезвіг-Гольштейн. Він запевнив, що для протидії росії надасть важке озброєння. Зокрема, самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню та ЗРК "IRIS-Т", що здатний "обороняти повітряний простір цілого міста".

Зверніть увагу – як ЗСУ використовують західну зброю: дивіться відео