Будапештський меморандум № 2 не є привабливим, – Вітренко про угоду Німеччини й США

22 липня 2021, 09:32
Читать новость на русском

Джерело:

"Голос Америки"

На думку глави правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка, Німеччина не може бути гарантом продовження транзиту газу територією України. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але ціна може бути високою.

Вітренко не розуміє, як Німеччина може гарантувати транзит газу через Україну, якщо вона його не видобуває та не подає газ з території Росії.

До речі Байден заявив, що "Північний потік-2" було неможливо зупинити

Чиновник зазначив, що не можна вірити навіть тому, що Росія сама обіцяє.

Україна вже мала Будапештський меморандум, на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум № 2 для нас не є чимось привабливим,
– сказав Вітренко.

Він нагадав, що особисто вів переговори з "Газпромом" та підписував контракт на транзит. За його словами, зазвичай росіяни приходять на переговори і кажуть, що "ми не знаємо про що ви і з ким говорили без нас".

Що таке Будапештський меморандум?

Це міжнародна угода, яку уклали 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Домовленість містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні.

Що цьому передувало

  • США та Німеччина уклали угоду про "Північний потік-2". Відтак газопровід таки добудують.
  • Україні пообіцяли, що Німеччина домагатиметься продовження договору про транзит газу ще на 10 років.
  • Також Німеччина має організувати "зелений фонд" розміром 1 мільярд доларів, щоб підтримати енергобезпеку України. Берлін надасть близько 200 мільйонів євро.
  • Якщо Москва продовжить "шкідливу активність", у Меркель пригрозили санкціями.