Звичайно, загроза є, – голова ДПСУ оцінив ймовірність наступу окупантів з Білорусі у січні
Про те, що з території Білорусі ймовірно готується новий наступ на Україну, повідомляють з різних джерел не один день. Свідчить про таку підготовку й постійне стягування сил та техніки Росії на територію цього північного сусіда.
Так, наразі на території республіки перебувають понад 10 тисяч військових країни-терористки. Однак про те, чи здатні сьогодні такі "союзні війська" до наступу з Півночі, розповів голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко в ефірі телемарафону, повідомляє 24 канал.
Цікаво Лукашенко відмовляється віддати наказ про наступ на Україну, – Піонтковський
Що відбувається сьогодні у Білорусі
За словами Сергія Дейнеко, як на початку повномасштабного вторгнення, так і сьогодні Білорусь надає всю допомогу державі-агресору, яку вимагає Путін. Мовиться про інфраструктуру, повітряний простір та бази для підготовки військових. Тож, звісно, вона може надати в будь-який момент допомогу й у вигляді сприяння повторному нападу на територію України.
Однак в Україні є достатня кількість розвідувальних органів, які щодня моніторять всю обстановку у Білорусі, і наразі вони не фіксують створення наступальних угруповань на її території.
Ми бачимо що територія Білорусі зараз використовується для бойового злагодження підрозділів російських окупаційних військ. Звичайно, ворога не можна недооцінювати. Звичайно, загроза є, проте сказати, що вона зараз реальна і критична, я не можу,
– підкреслив голова ДПСУ.
Плани Кремля
Як зазначив Сергій Дейнеко, загальна чисельність російських окупаційних військ у Білорусі становить від 10 200 до 10 500 військовослужбовців. І знаходяться вони сьогодні переважно на полігонах у Вітебській області, яка розташована на достатньому віддаленні від державного кордону з Україною.
Ба більше, за даними ДПСУ частину цих російських військ Кремль планує задіяти на іншому напрямку, а саме перекинути у найближчі два тижні в зону бойових дій на Донеччині. А на заміну їм надійде частина військовослужбовців з 3-го армійського корпусу 6-ї мотострілецької дивізії ЗС Росії.
Зважаючи на усі ці дані, на думку Сергія Дейнеко, у січні війська Росії та Білорусі навряд чи будуть спроможні здійснити повторний повномасштабний наступ на територію України з Півночі.
Можна спробувати повторити цей наступ, проте я впевнений, що він не буде успішний. Якщо вони готові на другу поразку, тоді можна розпочати його завтра, наприклад. Але достатніх сил у них для цього немає,
– зазначив голова Держприкордонслужби.
Загроза наступу з Білорусі: останні новини
- Попри те, що Путін тисне на Лукашенко, спонукаючи його до наступу з Білорусі, самопроголошений президент намагається уникнути такого розвитку подій. Секретар РНБО Олексій Данілов підкреслив: Лукашенко розуміє, що участь Білорусі у війні проти України – це смерть білоруського режиму та тієї системи, яка побудована ним.
- Те, що наступ з території Білорусі сьогодні малоймовірний, вважає й полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан. На його думку, окупанти обрали інші напрямки для свого руху.
- Однак як би свої плани окупанти не крутили, українське командування готується до будь-яких сценаріїв, зокрема й до загрози з боку північного сусіда.