Про це 24 каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський. За його словами, очільник Кремля протягом тривалого часу нав'язливо намагається втягнути Білорусь у війну проти України.

Читайте також Наступ з Білорусі – реальна перспектива чи інструмент тиску в руках російського гопника

Однак самопроголошений президент Білорусі опирається, наскільки може.

"Треба віддати належне Лукашенкові. За 30 років він навчився "петляти" і робив це до останнього. Хоча його країна окупована, а Путін може його у будь-який момент вбити", – сказав Піонтковський.

Лукашенко не зробив 2 ключові речі, яких вимагав Путін

Як зазначив російський публіцист, попри своє складне становище та тиск з боку Росії, Лукашенко так і не зробив 2 ключові речі, яких вимагав від нього Путін.

  • По-перше, білоруський диктатор не погодився стати "мінським секретарем обкому "Єдіной Росії". Піонтковський зауважив, що цього ще до Путіна хотів досягти експрезидент Росії Борис Єльцин.
  • По-друге, самопроголошений президент Білорусі поки не дав втягнути білоруську армію у війну Росії проти України.

Стрім Романа Цимбалюка та Андрій Піонтковського: дивіться повне відео

Армія Лукашенка може повернути зброю проти нього самого

За словами опозиційного політика, поплічник Путіна поки що стоїть на своєму.

Лукашенко відмовляється віддавати наказ білоруським військам про участь у наступі на Київ чи на Луцьк. Чи які там ще божевільні плани є у Путіна,
– зазначив Піонтковський.

Він додав, що білоруський диктатор знає результати соціологічних зрізів у Білорусі і чудово розуміє, що його війська можуть повернути зброю проти нього самого.

Можливості, які Україна відкрила для пострадянських країн

Піонтковський зазначив, що Україна доволі скоро отримає вирішальний набір зброї і відновить свою територіальну цілісність та суверенітет.

Україна ще не встигла цього зробити, однак вона вже дала можливість практично всім країнам пострадянського простору, включно з тим самим Лукашенком, зробити величезні кроки до отримання незалежності від багатовікового гніту Російської імперії,
– сказав опозиціонер.

Він додав, що бажання позбутися впливу Росії вже продемонстрували Казахстан та Азербайджан. Ба більше, навіть Таджикистан та Киргизстан, які, за словами Піонтковського, були "васалами" Москви, зараз теж рухаються у цьому напрямку.

Позиція Лукашенка у війні Росії проти України: останні новини

  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 1 січня підписав перший новорічний указ. Поплічник Владіміра Путіна оголосив 2023 рік "роком миру та творення".
  • Секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що означає указ Лукашенка. Він наголосив, що участь Білорусі у війні проти України – це смерть білоруського режиму та тієї системи, яка побудована Лукашенком. Тому білоруський диктатор продемонстрував, що не хоче воювати.
  • Білоруський опозиціонер Павло Латушко розповів, що Лукашенко та Путін готуються до розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі.