Нещодавно в інтерв'ю The Guardian міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що новий наступ Росії можливий ще до лютого. За його словами, йдеться про застосування угруповання, яке нараховує близько 150 тисяч осіб.

Цікаво Захист України – справа не лише чоловіків: почалося тестування жіночої польової форми і білизни

Наскільки ймовірний наступ з Білорусі

На питання, чи є ризики вторгнення з Білорусі, Резніков відповів, що "маючи такого незручного сусіда, ризик залишається".

Якщо, за словами міністра, росіяни приймуть рішення йти в наступ, то за можливістю підготувати свій контингент це реалістично може бути не раніше лютого.

Резніков повідомив, що, провівши першу хвилю часткової мобілізації, Кремль направив 150 тисяч окупантів одразу на війну в Україну. Крім того, ще 150 тисяч мобілізованих готують у різних таборах на різних територіях: і в Росії, і в Білорусі, і в частині тих окупаційних міст, з яких вони поведуть наступ.

Але місце, звідки вони підуть, залежатиме від їхніх планів, а головне – від нашої підготовки. А ми готуємося до всіх ризикованих сценаріїв,
– сказав міністр.

Як українське командування готується до нового наступу

Резніков зазначив, що Генштаб пропрацьовує сценарії розвитку подій, згодом доповідає про них на Ставці головнокомандувача.

Після чого все військово-політичне керівництво країни, починаючи від Верховного головнокомандувача та Президента України, перебувають в курсі подій та готуються до будь-яких сценаріїв, навіть до найнеприємніших.

Зеленський збирав Ставку: що обговорювали

  • Напередодні нового року, 30 грудня, Володимир Зеленський вкотре зібрав Ставку головнокомандувача. Український лідер заслухав доповіді щодо ситуації на передовій та в тилу.
  • Передусім обговорили ситуацію на найважчих напрямках фронту – Донеччині та Луганщині: Бахмут, Соледар, Кремінна. Там зараз йдуть найзапекліші бої – наші захисники кров'ю та потом тримають позиції. Але є й такі ділянки, де вони потрохи просуваються.
  • Під час засідання також обговорили можливі дії ворога у найближчій перспективі та забезпечення підрозділів сил оборони на найгарячіших ділянках озброєнням.
  • Також окрему увагу приділили удосконаленню ППО країни та відновленню енергетичної інфраструктури.
  • Також після Ставки відбулась окрема нарада, на якій обговорили стан української енергосистеми та до чого надалі потрібно готуватись. Наразі Україна має чіткий план, як убезпечити генерацію та постачання електрики. Але щоб його реалізувати, потрібен час і багато зусиль.