В черзі 95 кораблів, щоб вийти, та 102 – зайти: як Росія перешкоджає діям "зернової угоди"

31 жовтня 2022, 13:31
Читать новость на русском

Росіяни штучно затримували судна з українським зерном у Босфорі. Вони не дозволяли збільшувати кількість перевірок на добу, а черга ще досі є.

Про це 24 каналу розповіла експертка з торгівлі зерном Олена Нероба. Вона також зазначила, що станом на вчора, 95 завантажених кораблів чекали в черзі на вихід і 101 судно чекало дозволу на вхід до українських портів.

Читайте також Ердоган прокоментував демарш Росії щодо зернової угоди

За словами фахівчині, сьогодні вранці вийшли 12 кораблів, їх погодили. Але така ситуація абсолютно незрозуміла для покупців і коли немає визначеності – ніхто не купуватиме таке зерно.

"Зараз ми відпустимо всі кораблі, які прийшли, а що буде завтра – невідомо. Ми щодня сьогодні – домовляємось на завтра", – каже вона.

Детальніше про роботу "зернового коридору": дивіться відео

За словами Олени Нероби, офіційно, Росія з угоди не виходила, за їх словами «вони призупинили» зернові домовленості. Але у паперах, які підписала Україна – не сказано жодного слова про призупинки.

Не відомо, що підписувала Росія, але перемовини тривають.

Куди Україна продає збіжжя

За словами експертки, третина української пшениці йде у Європу, все решта – це країни Африки, південно-східної Азії та Близького Сходу.

Ми продаємо багато кукурудзи, основна точка постачання – Європа. Бідним країнам, які потерпають від голоду, ця кукурудза не потрібна,
– каже Олена Нероба.

Туди, куди потрібне продовольство – ми продаємо пшеницю. В Європу, як правило їде кукурудза, яку вони використовують для годівлі худоби, цього року європейські країни повертаються на докарантинні умови закупівлі.

Росія шантажує світ та вийшла із "зернових угод"

  • У Росії заявили, що припиняють участь у зерновій угоді. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію. Однак у ЗСУ не підтвердили своєї причетності до атаки.
  • Президент України Володимир Зеленський відреагував на дії країни-агресорки. Він заявив, що це було цілком передбачувано і відповідне рішення Росія ухвалила ще раніше для того, щоб загострити продовольчу кризу.
  • Після призупинення зернової угоди в Кремлі видали нову цинічну заяву. Мовляв, Росія готова замінити українське зерно на світовому ринку своєю продукцією. І нібито в найближчі 4 місяці країна-агресорка може безплатно поставити до 500 тисяч тонн зерна найбіднішим країнам.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що через дії росіян з українського порту не змогло вийти судно, яке мало везти 40 тисяч тонн зерна для Ефіопії.