Перемир'я не буде: чому ні Ізраїль, ні ХАМАС не погоджуються на припинення бойових дій
ХАМАС не хоче йти на перемир'я з Ізраїлем. Ватажки угруповання вимагають збереження власної влади.
Про це 24 Каналу розказав головний редактор ізраїльського порталу "Деталі" Еміль Шлеймович, зауваживши, що це для них дуже вигідно. Адже так вони можуть отримати 19,5 мільярда доларів міжнародної допомоги на відновлення.
Дивіться також У Гаазі можуть видати ордери на арешт лідерів Ізраїлю: що відбувається та яких наслідків чекати
Половину цих коштів можуть покласти в кишені, а також – використати на військові потреби. Тим часом бойовики уже нині намагаються відновити батальйони, які розгромив ЦАХАЛ.
"Вони розуміють, що це – їхній єдиний шанс зберегти життя. Тому ці всі відчуття, що "ось-ось буде угода" – це омана, на яку потрапляють західні партнери", – сказав головний редактор ізраїльського порталу "Деталі".
ХАМАС не погоджується на жодні умови, окрім припинення війни, повного виведення ізраїльських військ з усієї території Сектора Гази та збереження власної влади. Можливо, у новому форматі у майбутньому.
До того ж делегація бойовиків періодично змінює умови угоди, які уже були ніби погоджені з посередниками – зокрема, Єгиптом та Катаром.
Це просто умисне затягування часу, адже чим більше часу йде від 7 жовтня, тим сильніший тиск на Ізраїль. Тем менше рівень розуміння у західному світі, чому все це відбувається. Це вважається "помстою", а це – не помста,
– наголосив Шлеймович.
Угода не укладається через те, що ХАМАС від самого початку не йде на неї. Це – єдина причина.
Утім, переговори можливі щодо того, що очільникам ХАМАС дозволять залишити територію Сектора Гази. Також є варіант домовитися, що їх не ліквідують на території певних країн.
Ізраїль проти
США намагаються запобігти наземній операції ЦАХАЛ у місті Рафах. Еміль Шлеймович додав, що від Ізраїля вимагають обережніше ставитися до цивільних. Країна це намагається зробити. Так із зони бойових дій евакуювали уже понад 300 тисяч цивільних. Їх розміщують у поселеннях біженців.
"Гуманітарну зону там було розширено. Безсумнівно, тривають усі дії – розкидаються листівки, армія оборони може вторгнутися на сайти чи радіоефіри. Крім цього, працюють арабомовні співробітники, які обдзвонюють людей та переконують усіх, щоб вони покинули цю зону", – зазначив головний редактор ізраїльського порталу "Деталі".
Тим часом ХАМАС досі має ресурси для обстрілів. Так знову обстріляли південний кордон Ізраїля – місто Ашкелон.
ХАМАС намагається досягти повного виходу Ізраїля та гарантії на те, що не буде відновлено війну через якийсь проміжок часу,
– додав Еміль Шлеймович.
Натомість Ізраїль на це не погоджується і готовий піти на дуже великі поступки щодо звільнення терористів. Утім, без зобов'язань, що війна не відновиться після того, як відбудеться угода.
"Мета, яку заявляв Ізраїль, про те, що влада ХАМАС має бути знищена і його ватажки повинні бути знищені, організація повинна припинити своє існування, – її ніхто не скасовував", – наголосив головний редактор ізраїльського порталу "Деталі".
Війна між ХАМАС та Ізраїлем: що відомо
- Армія оборони Ізраїля повністю контролює палестинську сторону КПП Рафах, яка відділяє Сектор Газа від Єгипту. До початку операції ЦАХАЛ закликав евакуюватися мешканців Рафаху.
- ХАМАС ввечері 6 травня заявив, що приймає єгипетсько-катарську пропозицію щодо припинення вогню та звільнення заручників. Мовляв, їхня кількість буде визначена під час переговорів з Ізраїлем. Натомість в Ізраїлі заявили, що "пропозиція Єгипту і Катару про припинення вогню, прийнята ХАМАС, не мала жодного сенсу для Ізраїлю і неприйнятна".
- Військовий кабінет країни вирішив продовжити операцію в Рафаху. Усе, аби тиснути на ХАМАС. В ізраїльського прем'єра пообіцяли надіслати посередників, аби вони вивчили пропозицію бойовиків та можливість досягнення угоди на умовах, які прийнятні для Ізраїля.
- Тим часом за даними The Washington Post, США пропонують Ізраїлю розвідданні про ХАМАС. Мовляв, вони допоможуть ЦАХАЛ виявити місцерозташування лідерів бойовиків, якщо армія оборони Ізраїля відмовиться від наземної операції у місті Рафах.
- Раніше Bloomberg повідомляло, що Сполучені Штати Америки призупинили постачати бомби для ізраїльських військових через побоювання, що країна хоче розпочати великий наступ на це місто.