Чому перекваліфікували справу Шабуніна: думка експерта
У справі "Шабунін проти Філімоненка" і винуватець, і потерпілий мають такий статус у суспільстві, що можуть конфлікт з рівня побутового перевести в медійний. І в будь-якому випадку в суспільстві будуть люди, яких не влаштує вирок суду.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.
За словами експерта, в справах, які граничать між "хуліганкою" і тілесними ушкодженнями, важливий факт тяжкості. Як зазначає Вігірінський, можна по-різному відноситися до потерпілого Філімоненка, але правоохоронці повинні були відреагувати на його заяву. Але питання кваліфікації справи, на думку експерта, спірне.
Щоб кваліфікувати справу як нанесення тілесних ушкоджень чи посягання на працівника ЗМІ, потрібно, щоб винуватець – Шабунін – усвідомлював, що він завдає тілесні ушкодження людині за журналістську діяльність. А зі слів Шабуніна зрозуміло, що він знав, що Філімоненко – журналіст,
– говорить політолог.
Але, підкреслює Андрій Вігірінський, повинні бути проведені експертизи, які мають довести, чи могли бути внаслідок цього удару заподіяні тілесні ушкодження того характеру, які відображені в медичній документації.
В будь-якому випадку, наголошує експерт, інформаційна кампанія буде неймовірна. І громадяни так чи інакше будуть незадоволені рішенням правоохоронців.
Якщо провадження проти Шабуніна закриють за відсутністю складу злочину, то одні скажуть, що рішення ухвалено під натиском громадськості. Шабунін, який бореться з корупцією, не винен. Інша частина суспільства заявить, що беззаконня процвітає – мовляв, органи внутрішніх справ керуються не законом, а громадською думкою. І це дозволяє антикорупціонерам бити людей,
– вважає Андрій Вігірінський.
При цьому, на думку політолога, закривати очі на застосування сили тільки тому, що винуватець активний громадський діяч, незаконно.
Нагадаємо, 16 серпня голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну вручили підозру про навмисне побиття журналіста Всеволода Філімоненка. Сталося це у Дніпровському відділку поліції. Справу перекваліфікували за ніч – попередньо йшлося, що підозра стосуватиметься 345-1 статті Кримінального Кодексу України – завдання ушкоджень середньої тяжкості журналісту.