У Чорному морі затонуло судно з хімікатами: це може загрожувати екологічною катастрофою

13 жовтня 2021, 16:53
Читать новость на русском

Джерело:

Euractiv

У Чорному морі затонуло судно з хімікатами. На борту турецького корабля було 3 тисячі тонн карабіну.

Припускають, що це може призвести до екологічної катастрофи в заповіднику Каліакра. Там проживають багато морських птахів та інших видів, що під загрозою зникнення.

До теми Човен потрапив у скрутну ситуацію біля острова Зміїний: вийшов з ладу двигун

У Чорному морі затонув човен з хімікатами

Турецьке судно Vera Su налетіло на скелі та затонуло й врятувати вже неможливо. Проте наразі намагаються потрапити у вантажний відсік, щоб видалити  карбамід. Проте через погану погоду це важко зробити.

Капітан та виконавчий директор Болгарської морської адміністрації Венцислав Іванов заявив, що моторний відсік вантажного корабля затоплений.

 У корпусі судна є дірки. Судно не можна врятувати, а тільки вжити заходів з видалення затонулого майна,
– розповів Іванов.

Попередньо судно вже оглядали водолази, які виявили, що воно застрягло на морському дні і вже мало шансів зрушити його.

До речі, влада повідомила, що корабель застряг 20 вересня в гарну погоду. Це трапилось біля кам'янистого берега. Звинувачення ж переконане, що черговий член екіпажу заснув. За 6 днів не проводили ніяких рятувальних операцій, хоч було відомо про небезпеку для навколишнього середовища.

Коротко про аварії суден

  • 5 жовтня Держприкордонслужба не погодилася з висновком слідчих по справі аварії танкера Delfi. Днем раніше прокуратура повідомила про підозру командиру прикордонного корабля. Мовиться про ситуацію, коли Delfi затонув у акваторії Одеси восени 2019 року.
  • 5 жовтня 2021 року в Ізмаїлі на Одещині загорілося буксирувальне судно. Туди одразу направили 18 рятувальників, які загасили полум'я. Проте причина загоряння наразі невідома. 
  • У вересні 2021 року Україна проводила в Чорному морі навчання "Об'єднанні зусилля – 2021". Російські кораблі намагалися спровокувати українських моряків, проте не вдалось. "Ізумруд" намагався змусити змінити курс українського "Слов'янська", та йому не вистачило потужності.