Сценарії можуть бути різні, і Україна до них готується, – ГУР про усунення чи смерть Путіна
Вкиди про "серцевий напад" і "смерть" Владіміра Путіна першочергово були орієнтовані на російське суспільство. Ба більше, спецслужби типу ФСБ відслідковували усі реакції у мережі.
Про це повідомив представник ГУР МО Андрій Юсов в інтерв'ю "РБК-Україна". Він наголосив, що проблеми зі здоров'ям у російського президента були давно, але поширювана останнім часом інформація – звичайний фейк.
До теми Після смерті Путіна: як зміна влади в Росії вплине на еліти та суспільство
Чому вкиди про "смерть" Путіна орієнтовані на росіян
Юсов пояснив, що "вкиди" про буцімто "смерть" Путіна поширювалися з російських анонімних джерел і орієнтувалися на внутрішнє російське суспільство. Це робилося з певною метою. Разом з тим, в ефірі "УП" Юсов заявив, що до людей, які позитивно реагували у мережі на смерть російського президента можуть навідатися з ФСБ.
Ми для себе маємо розуміти, що це російська історія, російська кампанія. Звичайно, спецслужби знімали, буквально скрінили всі реакції публічні, коментарі, лайки – і до частини тих, хто ставив смайлики під дописами про смерть Путіна, цілком імовірно скоро вже теж прийдуть,
– повідомив Юсов.
Представник розвідки тако пояснив, що зі смертю Путіна війна не закінчиться у ту ж хвилину. Росія, як країна, намагалася знищити Україну ще за часів Петра I, Сталіна й інших лідерів-диктаторів. Тому розраховувати на те, що загибель однієї людини вирішить усі проблеми не варто. Втім, теоретично, смерть Путіна створить так зване "вікно можливостей" не лише для України, а й для Росії. Юсов наголосив, що за таких умов у країні-агресорці можуть відбутися внутрішні процеси.
Разом з тим, успіхи України також можуть запустити внутрішньоросійські процеси.
"Ми можемо точно констатувати, що чим більше успіхів здобуває Україна, зокрема на полі бою, тим більша ймовірність подібних внутрішньоросійських процесів. Чим більш рішучою є підтримка України з боку вільного світу і протидія російській агресії, посилення санкційної політики – тим більше створюється передумов для власне конфлікту еліт у самій Росії. Це очевидні тези. Сценарії можуть бути різні й Україна до них готується", – заявив Юсов.
Чутки про "смерть" Путіна
- Увечері 22 жовтня мережею почали ширитися повідомлення, що у російського президента нібито стався серцевий напад, і він помер. В анонімних телеграм-каналах детально описували, як нібито Путін упав, "судомно вигинався на підлозі, закотивши очі".
- Інформацію про "смерть" Путіна підхопили також і в західних ЗМІ. До слова, першоджерелом, яке заявило про "серцевий напад", був анонімний телеграм-канал "Генерал СВР".
- Андрій Юсов заявив, що у чутках про смерть Кадирова було більше правди, ніж у вкидах про "серцевий напад" у Путіна. Він пояснив, що розвідка дійсно мала факти того, що лідер Чечні був у складному стані. У випадку з російським президентом – інформація була лише в анонімних телеграм-каналах і не мала підтвердження.