Мобілізація в Україні: в ТЦК пояснили де можуть виписувати повістки
Джерело:
TelegrafМобілізації підлягають громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Запрошення у військкомати українці отримують не лише за місцем проживання чи роботи, а й у громадських місцях.
Речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін розповів, що тепер менше військкомів ходять по домівках, оскільки це стає малосенсовим. Він наголосив, що наразі велика кількість людей не проживають за місцем реєстрації.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Де можуть вручити повістку
Раніше основним місцем вручення повісток було за місцем проживання. Істомін нагадав, що в мирні часи саме так призовників і викликали на призовні дільниці. Втім, наразі велика кількість людей не проживають за своїм місце проживання та не оновлюють свої дані, тому сьогодні співробітники ТЦК практично не ходять за місцем мешкання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу.
У громадських місцях
Істомін розповів, що якщо людину не знаходять вдома, то повістку можуть видати у громадському місці.
Людина не хоче спілкуватися з представниками ТЦК і СП вдома, тоді вони спілкуються з нею у громадських місцях: на вулицях, блокпостах тощо, – зазначив він.
Речник ТЦК підкреслює, що дуже часто такі дії працюють як поштовх для чоловіків, адже вони можуть не іти до військкомату, бо очікують повістку. Також бувають випадки, коли люди самі підходять і просять, щоб їм виписали повістку.
Передача повісток на підприємства
Повістки можуть видаватися безпосередньо на підприємствах, де керівництво особисто вручає їх своїм підлеглим. Окрім цього, до призову на службу активніше залучають органи влади.
Роман Істомін зазначив, що представники ТЦК почали використовувати бодікамери, аби в разі конфлікту ситуація була зафіксована з обох сторін.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Радник голови Офісу Президента Україна Михайло Подоляк розповів, що ті, хто не воюють, все одно мають вкладатися в війну, робити свій максимальний внесок. Тому він наголосив на необхідності економічного бронювання від мобілізації, адже воно потрібне, щоб в України були економічні ресурси для ведення війни.
- Увечері 7 березня стало відомо, що президент України підписав указ про те, щоб звільнити в запас строковиків. Указ набирає чинності з дня його опублікування.
- Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що в новому законопроєкті про мобілізацію, ухилянтів можуть позбавити можливості керування автомобілем.