Для боротьби з "російською термінологією": РНБО розробила спеціальний глосарій

20 жовтня 2021, 13:01
Читать новость на русском

Джерело:

РНБО

РНБО розробила та оприлюднила глосарій для протистояння російським наративам в інформаційному просторі. Документ рекомендують використовувати органам державної та місцевої влади.

У глосарії прописали основні назви, терміни та словосполучення, які варто правильно вживати. Адже, завдяки просуванню певних термінів, Росія намагається здійснити деструктивний інформаційний вплив. 

До теми План оборони і нові санкції: що РНБО ухвалила на засіданні

РНБО розробило глосарій для протидії Росії

Для протидії російським агресивним зовнішньополітичним інформаційним стратегіям Апарат РНБО розробив "Глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати у зв'язку з тимчасовою окупацією Росією Криму та міста Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей,
– йдеться в повідомленні.

Документ розробили у співпраці з Національною академією наук України із залученням профільних органів держвлади.

Для деструктивного інформаційного впливу та маніпуляцій суспільною думкою спецслужби Росії інфільтрують (проникають –24 канал) в український і світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати:

  • "псевдодержавні утворення на Сході України;
  • спробу анексії Криму;
  • просування російських пропагандистських стратегій". 

Окрім органів влади, глосарій рекомендували використовувати дипломатичним представництвами України, ЗМІ, а також організаціями громадського сектору.

Наприклад, у глосарії мовиться, що необхідно розрізняти терміни "цивільні заручники" або "військовополонені",  а також вживати не "українсько-російський конфлікт", а – "збройна агресія Росії проти України" чи "російсько-український (воєнний) конфлікт". 

РНБО розробила глосарій для боротьби з "російською термінологією" / Скриншоти документу

 

Коротко про Стратегію інформаційної безпеки РНБО

  • На засіданні 15 жовтня 2021 року Рада нацбезпеки та оборони України на засіданні обговорила Стратегію інформаційної безпеки. 
  • Мовиться про документ, необхідний під час гібридної війни, яку веде Росія. Стратегія, яку представив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко, викликала палкі дискусії.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив: "Росія використовує ЗМІ для впливу на Україну та на наших людей. Війна ведеться не лише на фронті, а і в інформаційному просторі".