В "АрселорМіттал" пояснили чорний дощ із "глітером" у Кривому Розі
Джерело:
VgorodeЧорний дощ із "металевими" додатками випав над Кривим Рогом. Жителі міста забили на сполох, адже це може становити загрозу для здоров’я.
"Глітер" у повітрі – це залишки діяльності металургійних підприємств, так званий вуглецевий слід. Жителька Кривого Рогу опублікувала в інстаграмі відео, де показала наслідки чорного дощу.
До теми У Кривому Розі випав чорний дощ із "глітером": промовисте відео
Вітер дув не туди
У Кривому Розі розташоване металургійне підприємство "АрселорМіттал", з яким чимало жителів пов'язують незвичні опади. Представники компанії прокоментували ситуацію.
Довідка. Комбінат "АрселорМіттал" до 2005 року був відомий як "Криворіжсталь" та є найбільшим підприємством гірничо-металургійного комплексу України. Входить до складу однойменної міжнародної корпорації.За інформацією пресслужби підприємства, під час дощу з "глітером" компанія працювала в звичному режимів. Вони заявили, що вплив виробничої діяльності на місто було мінімальним, оскільки "вітер дув не в ту сторону, де виявили вуглецевий слід.
Чорний дощ у Кривому Розі
Дощ із незвичними опадами випав у Кривому Розі 9 січня. Наступного ранку жителька міста протерла своє авто і показала, що воно вкрилося густим чорним шаром.
Інцидент трапився в районі місцевості Червона, де розташовані ставки металургійного комбінату. У коментарях під дописом криворіжці зазначили, що дощ із графітом випадає досить часто в різних місцях Кривого Рогу.
Наслідки дощу із "глітером" у Кривому Розі: дивіться відео
Проблеми з кліматом в Україні та світі
- В Україні активно штрафують великі підприємства за забруднення довкілля. Нещодавно 4 мільйони гривень заплатила Державна продовольчо-зернова корпорація.
- Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш закликав керівництво країн відмовлятися від використання вугілля в енергетичній сфері. У світі кожна п'ята людина помирає внаслідок забруднення повітря, пов'язаного з викопним паливом.
- У США прогнозують глобальний конфлікт через глобальне потепління. Країни конкуруватимуть за ресурси.
Дивіться відео: чи з'являться в Україні кліматичні мігранти