Допомога від Кока-Кола: модульне містечко у Львові отримало спальні комплекти та генератор

23 травня 2023, 16:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Після 24 лютого 2022 року багато українських родин були вимушені покинути свої домівки та шукати прихисток в інших регіонах країни. Волонтери та вітчизняний бізнес продовжують дбати про таких людей, забезпечуючи їхні базові потреби у цей складний час.

Зокрема, Компанія Кока-Кола, Coca-Cola HBC та Фундація Кока-Кола розпочали наступний етап місії з відновлення України та гуманітарної допомоги українським громадам. Фундація Кока-Кола надала Товариству Червоного Хреста України грант, завдяки якому були придбані 54 генератори та 5 тисяч спальних комплектів для центрів колективного розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також Як Кока-Кола забезпечує українців базовими продуктами: фоторепортаж із логістичного хабу

Одним з місць, куди була спрямована частина гуманітарної допомоги, стало модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб у Львові. Журналісти 24 Каналу побували у цій локації, поспілкувалися з організаторами благодійної ініціативи та представниками міської влади, а також із мешканцями центру, які змушені були переїхати сюди через війну.

Вантажівка Червоного Хреста України доставила допомогу до модульного містечка у Львові

Волонтери розвантажують спальні набори

Волонтери Кока-Кола допомагають доставити коробки з постільними комплектами до приміщення

Затишок та комфорт для переселенців

У Львові є кілька містечок, де приймають переселенців з інших регіонів. Найбільше з них, розраховане на 1 400 людей, запрацювало у Сихівському районі міста взимку 2022 року.

Найбільше модульне містечко у Львові отримало 1 400 спальних комплектів

"Ми продовжуємо допомагати тим людям та громадам, які потребують цього найбільше. Взимку ми разом з Червоним Хрестом України забезпечили 70 тисяч сімей продуктовими наборами. А нині привезли 1 400 спальних наборів – це постільна білизна, ковдри, подушки та все необхідне для того, щоб зробити побут людей ще зручнішим", – розповів Андрій Бублик, директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові.

Директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Андрій Бублик

Така кількість постільних комплектів розрахована на те, аби забезпечити комфорт кожного спального місця. Окрім того, модульне містечко отримало генератор потужністю 55 кіловат, який може підтримувати функціонування житлового комплексу у разі відключення електроенергії.

Кожен набір складається з ковдри, подушки, постільної білизни та рушника

Генератор потужністю 55 кіловат

Ця допомога – лише один з результатів тісної співпраці Товариства Червоного Хреста України з Компанією Кока-Кола.

"З початку повномасштабної агресії Росії Товариство Червоного Хреста України не стоїть осторонь людської біди й завжди активно долучається до допомоги внутрішньо переміщеним особам. Протягом усього часу ми системно відчуваємо підтримку від Системи Компаній Кока-Кола в Україні. Це наше спільне рішення і бачення щодо закриття потреб тих чи інших центрів для перебування ВПО. Йдеться не лише про допомогу постільними комплектами. Також на Львівську область ми отримували 5 траків з напоями, які були роздані потребуючим українцям. Тому це не одноразова кампанія. Я думаю, така співпраця і надалі буде продовжуватися", – зазначив Іван Семерак, голова Львівської обласної організації Червоного Хреста України.

Голова Львівської обласної організації Червоного Хреста України Іван Семерак

Новий дім для внутрішньо переміщених осіб

Наразі найбільше модульне містечко у Львові стало домівкою для майже тисячі людей, третина з яких – діти. Зокрема, сюди переселили велику частину мешканців з інших 3 містечок, адже будинки у цьому комплексі більше адаптовані до проживання у зимовий період.

Модульне містечко у Сихівському районі Львова прихистило майже тисячу ВПО

Річ у тому, що в інших локаціях – одноповерхових – санвузли та кухня були розташовані в окремих блоках. Аби потрапити туди, людям доводилося пройти вулицею, що дуже незручно під час морозів. Тому влада міста оперативно подбала про те, аби побудувати містечко для комфортного проживання у холодну пору року.

Все починалося з очищення території та підведення комунікацій, проводилося облаштування самих будиночків, дитячих зон, кухонь та кімнат. Ми мусили зробити це якнайшвидше та якісно, і щоб все виглядало презентабельно для наших людей, – розповів Ігор Кобрин, керівник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Керівник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин

У містечку постійно відбувається рух: хтось виселяється, а хтось приїжджає. За понад рік повномасштабної війни тимчасовий прихисток тут знайшли люди з усіх регіонів, де ведуться бойові дії.

"У нас зараз найбільше людей – з Півдня та Сходу України. Порівнюючи з минулим роком, можна сказати, що з інших регіонів вже трішки менше. Адже рік тому було дуже багато ВПО й з інших областей – починаючи від Житомирської та закінчуючи Одеською, також з центральної України", – зазначив Ігор Кобрин.

Директор міського центру соціальної підтримки у Львові Володимир Головатий

Влада міста дбає про те, аби перебування внутрішньо переміщених осіб у модульному містечку було максимально комфортним. Людей забезпечують засобами гігієни та побутовою хімією. Також завдяки отцям-селезіянам мешканці містечка отримують безоплатні обіди. Водночас продовжується удосконалення модульного містечка – зараз триває процес облаштування кінотеатру.

Представники влади наголошують: люди не залишаються сам на сам зі своєю бідою і завжди отримують необхідну підтримку завдяки волонтерам та бізнесу, які оперативно реагують на запити міста.

Від імені громади міста Львова хочу подякувати нашим партнерам, зокрема Товариству Червоного Хреста України та Компанії Кока-Кола за посильну допомогу, яку ми можемо офіційно прийняти для внутрішньо переміщених осіб,
– зазначив Ігор Кобрин, керівник управління соціального захисту Львівської міської ради.

"Насправді ці люди найбільш захищені, але й найбільш потребуючі, тому що дехто з сімей не має інформації, що з їхнім майном на окупованій території. Дехто вже має підтвердження, що майно зруйноване і нема куди повертатися. Тому потреби є точкові, ми завжди працюємо над цим", – наголосив Володимир Головатий, директор міського центру соціальної підтримки у Львові.

Представники влади Львова приймають допомогу від Червоного Хреста України та Компанії Кока-Кола

З-під обстрілів – до Львова: історії людей, які тікали від війни

Жителі модульного містечка одразу вирушають отримувати нові постільні комплекти, які видають волонтери Червоного Хреста України. Серед тих, хто прийшов за допомогою, – 73-річна Любов Вікторівна Максименко. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну жінка жила у місті Лиман на Донеччині. Попри пенсійний вік, вона продовжувала працювати перукаркою і наважилася залишити роботу лише на початку квітня 2022 року.

"Над нами пролетів літак, почав бомбити місто. То ми з донькою схопили онука, викликали таксі, покидали у сумку одяг і втекли на Краматорськ. А там 7 квітня саме розбомбили вокзал. Представники Червоного Хреста України автобусом вивезли нас у Дніпро, а вже звідти ми дісталися до Львова", – розповіла Любов Максименко.

Постільні набори для внутрішньо переміщених осіб

Жителі модульного містечка отримують спальні комплекти

Її донька та онук вирушили далі – до Німеччини. А сама Любов Вікторівна вже рік живе у Львові. За словами жінки, тут її забезпечили всім необхідним. Як і інші мешканці модульного містечка, вона радіє новій допомозі.

"Я всім задоволена, нам дуже допомагають. Правда, додому дуже хочеться, але там розбита хата. Коли Росія прийшла, дім ще й пограбували. Ми так чекаємо на перемогу. Там зараз Україна (ЗСУ звільнили Лиман восени 2022 року, – 24 Канал), але розбито все. Не знаю, куди повертатися", – з сумом зазначила пенсіонерка.

Волонтери Червоного Хреста України видають допомогу внутрішньо переміщеним особам

Майже рік у Львові перебуває і 77-річна Людмила Кружало з Сіверська, що на Донеччині. У рідному місті їй довелося 27 днів ховатися від ворожих обстрілів у підвалі багатоповерхового будинку.

Ми пережили таке, що й лютому ворогу не побажала б. Наслухалися вибухів, їли раз на день: у нас були молоді дівчата, які варили їжу у великих каструлях. Хліба не вистачало, консерви теж подоїдали. Також сиділи у холоді й повній темряві, адже світла не було, – розповіла Людмила Кружало.

Після чергового потужного прильоту наприкінці травня 2022 року донька жінки наполягла, аби та виїхала у безпечне місце. З великими труднощами вдалося знайти водія, який погодився за гроші вивезти пенсіонерку під обстрілами з міста. Людмила Кружало поїхала до Львова, де на той момент знайшла прихисток її двоюрідна сестра.

"Перший час спали на матрацах на підлозі, було багато людей. Але було нормально, хоча б не чули вибухів і не бачили такого горя. Я адаптовувалася цілий тиждень", – додала жінка.

Жінка була вражена, наскільки тепло її прийняли у Львові і як тут підтримують внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, волонтери допомогли їй фінансово з операцією на оці – завдяки цьому вдалося вилікувати захворювання, яке виникло через стрес на тлі війни.

"Їхали в нікуди й без нічого": чому вимушено переміщеним українцям так потрібна підтримка

Тимчасовий дім у Львові знайшла і родина 39-річної Таїсії Шемєлєвої. Жінка разом з мамою, донькою та кішкою Сонею виїхали зі Слов'янська на початку квітня 2022 року.

Волонтери прийшли до нас додому і сказали, що потрібно терміново виїжджати, тому що ракети летять. Ми зібралися, я взяла одне-єдине – документи. Усі речі лишилися там, – розповіла Таїсія.

Таїсія Шемєлєва зі Слов'янська разом з родиною знайшла прихисток у Львові

Спочатку родина жила у школі, а потім їх переселили до модульного містечка. З одягом, взуттям та іншими найпотрібнішими речами допомогли волонтери. Життя у комплексі Таїсії дуже подобається.

Таїсія Шемєлєва отримала постільний набір

18-річна донька Шемєлєвої навчається у Львові на кухаря. Домівка у Слов'янську вціліла, але родина поки не будує далекоглядних планів, адже повернення у рідне місто може бути небезпечним.

А 36-річній художниці Юлії Ковалівській вже немає куди повертатися. Вона жила у селі Довгеньке в Ізюмському районі Харківської області. Зараз населений пункт повністю знищений, адже одразу після початку повномасштабної війни там розгорілися запеклі бої.

Художниця Юлія Ковалівська втратила свій дім на Харківщині через ворожі обстріли

Спочатку був дуже сильний авіаобстріл – росіяни пробивали дорогу своїм. Хоча наші воїни стояли у полях, вороги бомбили всюди. Спочатку скидали на нас авіабомби, а потім вже пішла в хід артилерія, – пригадала Юлія.

Жінка разом з сином Іллею, якому зараз 5 років, тривалий час ховалася у підвалі. 17 березня 2022 року їх евакуювали українські військові, які привезли у село гуманітарну допомогу. Спочатку родина дісталася до Слов'янська, а звідти евакуаційним потягом вирушила далі. Однак у Хмельницькій області довелося перервати вимушену мандрівку – маленького Іллю з сильним отруєнням прямо від вокзалу забрала швидка. Після кількох днів у лікарні Ковалівські прибули до Львова.

"Ми довго не вирішували, куди їхати. Я чула, що у Львові приймають біженців. Тут у нас не було нікого. Їхали в нікуди й без нічого, адже у нас було всього 5 хвилин на збори", – сказала Юлія.

Виїхати з-під обстрілів Юлії та її сину допомогли українські військові

Спершу родину розмістили у дитячому садочку, далі був переїзд в одноповерхове модульне містечко. Житловий комплекс на Сихові став третьою оселею Ковалівських. Мати з сином поступово адаптувалися до життя у новому місті. Юлія створила затишок у кімнаті й облаштувала собі робоче місце, де малює картини. Адже до повномасштабної війни вона продавала свої роботи за кордон, і нині поступово повертається до творчості.

Зараз я й сама можу закривати певні потреби. Але нам дуже допомагають. Ось дали постіль – цього якраз і бракувало. Я саме думала оновити постільну білизну, а тут такий подарунок. Це дуже приємно – така турбота та підтримка. Для нас це дуже важливо, – наголосила Ковалівська.

Співпраця заради підтримки українців

Ця акція – лише частина масштабного проєкту з підтримки місцевих громад, до якого долучилася Кока-Кола. Окрім Львівщини, допомогу отримають й інші регіони. Зокрема, з понад пів сотні генераторів частину передадуть у місто Запоріжжя, яке розташоване доволі близько до лінії фронту, а також кільком територіальним громадам Закарпаття. А 5 тисяч додаткових спальних наборів загалом направлять у 17 закладів, що приймають внутрішньо переміщених осіб у різних областях України.

Загалом, починаючи з лютого 2022 року, Система Компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола спрямували понад 20 мільйонів доларів США на надання гуманітарної допомоги та підтримку співробітників компанії, які працюють в Україні.

Директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Андрій Бублик з представниками компанії Кока-Кола

"З перших днів повномасштабного вторгнення компанія виділила близько 5 мільйонів літрів нашої продукції для допомоги українцям, які найбільше того потребували як на території України, так і за її межами. А взимку 2022 року Кока-Кола привезла в Україну 70 тисяч продуктових наборів для мешканців постраждалих громад та внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, ми взяли на себе зобов'язання відбудувати дитячий будинок у селі Богданівка на Київщині", – розповів Андрій Бублик, директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові.

Кока-Кола активно співпрацює з волонтерами Червоного Хреста України

Для того, щоб і надалі надавати ефективну допомогу місцевим громадам, Система Компаній Кока-Кола та Фундація Кока-Кола зміцнюють свою співпрацю з Товариством Червоного Хреста України, яка триває вже понад 14 років.

Саме Товариство Червоного Хреста України моніторить запити українських громад і спрямовує допомогу саме туди, де її найбільше потребують. А Кока-Кола активно підтримує багато ініціатив волонтерської організації.

"Червоний Хрест України має велику картинку потреб українців. А ми намагаємося бути там, де й коли ми потрібні з тим, чим можемо допомогти. Тому підтримка на цей рік не зменшиться. У нас попереду ще багато викликів. У роботі є ще 2 великих проєкти, деталі яких стануть відомі згодом", – наголосив Андрій Бублик.

Усі фото надані Компанією "Кока-Кола Беверіджиз Україна"