Кардинальний поворот, який нам вигідний, – Фурса розповів, як змінилася позиція партнерів
Західні партнери України кардинально змінили позицію щодо військової допомоги нашій країні. Якщо раніше вони намагались діяти якомога обережніше, щоб уникнути ескалації з Росією, то тепер виступають за збільшення підтримки.
Про це 24 Каналу заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса, коментуючи стан і значення фінансової допомоги Києву. Як відомо, на позицію західних лідерів вплинула загроза відкритого протистояння з Росією, якщо Україна впаде.
До вашої уваги Зброя в Україну – це шлях до миру, – Єнс Столтенберг
"Тепер тривають розмови, що треба посилити підтримку, бо якщо Україна впаде, то це призведе до нападу Росії на ЄС. Це кардинальний поворот, який нам дуже вигідний", – наголосив Фурса.
Саме такими заявами європейські політики обґрунтовують своєму населенню, що потрібно допомагати Україні. Особливо на тлі затримання допомоги від США через внутрішньополітичну кризу.
Уже можна побачити, що військова підтримка саме від ЄС збільшується. Ще не відомо, що буде від Іспанії, Італії та Франції, але навіть без їхньої участі сума вже становить 15 мільярдів євро.
Без західної підтримки українська економіка колапсує
Перебуваючи в стані повномасштабної війни, Україна змогла зберегти макроекономічну стабільність. Натепер можна говорити про зростання економіки, мінімальну інфляцію, стабільний курс валют. Ба більше, у країні навіть не підвищили податки.
Це все завдяки нашим партнерам, завдяки західній підтримці. Тому якщо цю підтримку забрати, то все це буде зруйновано і через пів року ми побачимо дуже-дуже погану економічну ситуацію,
– констатував Фурса.
ЄС може затвердити 50 мільярдів для України: останні новини
- У Брюсселі 1 лютого відбудеться спеціальний саміт лідерів Євросоюзу, на якому мають ухвалити чотирирічну програму підтримки для України в розмірі 50 мільярдів євро. Уже 26 країн-членів ЄС дійшли згоди, але одна досі опирається.
- Мова про Угорщину. Її прем'єр-міністр Віктор Орбан виступає за щорічний перегляд допомоги для України. По суті йдеться про можливість для Будапешта щороку блокувати це фінансування.
- До слова, Угорщина вже це робила під час грудневого саміту ЄС. Чотирирічну допомогу для України в розмірі 50 мільярдів євро мали ухвалити ще тоді.