Допомога на догляд: що пропонують змінити у 2020 році
В Україні планують переглянути розміри соціальної допомоги на догляд, а також змінити категорії осіб, яким буде надана ця допомога.
Як пояснив 24 каналу адвокат Inpraxi Law Роман Кобець, відповідно до тексту законопроекті № 2494, який прийняла за основу Верховна Рада, на цей вид допомоги зможуть претендувати нові категорії українців.
Важливо: Прожитковий мінімум, діти та переселенці: як зміняться соціальні виплати у 2020 році
Зараз такий вид соцдопомоги призначається:
- одиноким малозабезпеченим пенсіонерам,
- одиноким особам з інвалідністю внаслідок війни II і III групи, якщо лікарсько-консультативна комісія винесе висновок, що людина потребує стороннього догляду,
- усім особам з інвалідністю внаслідок війни I групи.
До цього списку планують додати також одиноких осіб, які досягли 80-річного віку, та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" або "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Державна соціальна допомога на догляд таким особам призначатиметься у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за рахунок Державного бюджету України.
Прожитковий мінімум та мінімальна зарплата у держбюджеті на 2020 рік / інфографіка 24 каналу
Більше не можуть претендувати на допомогу ті українці, за здійснення догляду за якими виплачується компенсація на догляд.
Загальний максимальний розмір держдопомоги – як і раніше з урахуванням збільшення її розміру і не може перевищувати прожиткового мінімуму для сім'ї.
"Всі основні моменти щодо порядку обчислення сукупного доходу, призначення та надання допомоги будуть визначатися не законом, а постановами Кабінету Міністрів. А тому для внесення змін, в тому числі в частині погіршення, не потрібно буде приймати закон, а достатньо внести зміни до постанови Кабміну", – підсумував юрист.
Зміни у разі прийняття закону, набудуть чинності одразу.