Наразі "Шахеди" запускати не можуть: Світан окреслив можливості ворога для масованих атак

20 листопада 2023, 21:56
Читать новость на русском

Останніми днями російські окупанти не здійснювали масовані атаки України. Найімовірніше, їх не буде ще певний час.

Полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан сказав 24 Каналу, що через нульову температуру по всій Україні жоден літальний апарат не зможе долетіти. Тому ворог їх і не запускає.

До вашої уваги В очікуванні "найгіршої зими": як Україна готується протистояти масованим обстрілам Росії

"Нульова температура – усі дрони потрапили б у зону заледеніння й попадали ще після перших 10 кілометрів польоту", – зазначив Світан.

Росіяни наразі не можуть запускати дрони по Україні: дивіться відео 24 Каналу

За його словами, у ракет та сама проблема. Зледеніння особливо за близько нульової температури дуже сильно впливає на аеродинамічні характеристики будь-якого літального апарату.

Оперативно про тривоги й ракетну небезпеку для різних областей України читайте в нашому телеграмі.

Можна спати спокійно

Військовий експерт вважає, що апокаліптичний сценарій відкладається принаймні на якийсь час. Ба більше, не факт, що він взагалі станеться.

Ніякого апокаліпсиса однозначно не буде – у росіян немає тієї кількості носіїв, пускових установок, щоб його влаштувати,
– констатував Світан.

Максимальна кількість ракет, яку окупанти можуть організувати, – близько 50–70 в одній хвилі. А щільність української ППО дає змогу збивати одночасно 100 повітряних цілей.

Загроза масованих ударів взимку: останні новини

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна краще готова до обстрілів, ніж торік. Однак зима буде однаково важкою – Росія не відмовиться від терору.
  • Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат переконаний, що окупанти знову здійснюватимуть комбіновані атаки, як це було торік. Натепер ворог промацує протиповітряну оборону.
  • Як відомо, Росія накопичила понад 800 ракет для ударів по енергетичній інфраструктурі України. Однак вони не зможуть використати їх усі – мінімум 30% мають залишити в запасах.