Другий день перемир'я: бойовики вкотре порушили режим тиші на Донбасі

28 липня 2020, 18:41
Читать новость на русском

У другий день перемир'я на Донбасі російські окупанти один раз порушили режим припинення вогню. Вони обстрілювали Луганський напрямок, неподалік населеного пункту Шуми.

Про ситуацію станом впродовж дня 28 липня повідомили в штабі Операції Об'єднаних сил.

До теми Перший день перемир'я на Донбасі: до яких провокацій вдалися бойовики

Бойовики стріляли з підствольного гранатомета. Вони здійснили лише один постріл неподалік населеного пункту Шуми. На щастя, втрат серед військових немає.

Те, що бойовики вистрелили лише одного разу, може бути свідченням того, що їхня справжня мета – не прицільний обстріл, а провокація українських військ. Від початку перемир'я це вже був четвертий обстріл, але українські війська досі не стріляли у відповідь.

Ситуація в районі проведення Операції Об'єднаних сил залишається повністю контрольованою. Українські воїни виконують завдання за призначенням і продовжують надійно тримати лінію нашої оборони,
– запевнили в штабі.

Крім того, багато часу приділили розмінуванню території Донбасу. За повідомленням місцевих мешканців, вдалося знайти 56 вибухових пристроїв. За добу розмінували територію площею понад 6 гектарів.

До слова, вчора бойовики тричі порушували режим припинення вогню: у районі Водяного, біля Південного та неподалік Новомихайлівки.

Що відомо про режим припинення вогню?

Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі почало діяти з 27 липня. Про це у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи.

Набули чинності певні правила. Зокрема, діє заборона на:

  • на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також на використання будь-яких видів літальних апаратів;
  • на застосування вогню, зокрема снайперського;
  • розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях, зокрема на об'єктах цивільної інфраструктури: школах, дитячих садках, лікарнях та відкритих для громадськості приміщеннях;
  • застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомить про це всіх її учасників;
  • створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у чинному складі.

Вище військове керівництво та президент запевнили, що нове перемир'я не означає, що українські військові не можуть відкривати вогонь у відповідь.


Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 каналу