Про ситуацію на Донбасі станом на 7:00 28 липня повідомив пресцентр Операції Об’єднаних сил у своєму традиційному звіті. Відповідний допис з’явився на фейсбук-сторінці штабу.
До теми Обстріли не системні, припинення вогню працює, – ОП про перемир'я на Донбасі
Де бойовики порушували режим тиші
- У районі Водяного – окупанти відкривали вогонь по позиціях українських воїнів із гранатометів різних систем і стрілецької зброї.
- Біля Південного – бойовики здійснили обстріл з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
- Неподалік Новомихайлівки – поблизу українських позицій за допомогою ручних протитанкових гранатометів проросійські найманці здійснили мінування трьома протипіхотними осколковими мінами ПОМ-2.
Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали. Втрат серед воїнів Об’єднаних сил внаслідок ворожих обстрілів немає.
Поточна ситуація на Донбасі
Від початку доби 28 липня станом на 7 годину ранку обстрілів в районі проведення Операції Об’єднаних сил жодних порушень режиму тиші зафіксовано не було.
Ситуація зоні бойових дій на Донбасі залишається повністю контрольованою. На ділянках розведення у Золотому, Станиці Луганській та Петрівському обстрілів зафіксовано не було. Українські воїни виконують завдання за призначенням і продовжують надійно тримати лінію оборони.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника,
– наголосили в штабі.
Ситуація на Донбасі за добу до перемир'я Бойовики здійснили 13 обстрілів і поранили бійця
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 28 липня: відео
Режим припинення вогню на Донбасі: основне
Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі розпочалося з 00:01 27 липня 2020 року. Його погодили Україна та Росія, а також підтримує ОБСЄ. Відповідне рішення ухвалили на зустрічі мінської Тристоронньої контактної групи.
Що він передбачає
- Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літаючих апаратів сторін.
- Заборона на застосування вогню.
- Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
- Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
- Створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
- У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.
Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 каналу