Є позитивні та негативні моменти: чи варто українцям знову готуватися до важкої зими

25 вересня 2023, 14:16
Читать новость на русском

Не виняток, що росіяни можуть почати ракетний терор енергетичної інфраструктури цієї зими. Саме тому ліхтарики, акумулятори, грілки та інші прилади, на жаль, знову стануть у пригоді для проходження опалювального сезону.

Дефіцит електроенергії неминучий

У коментарі 24 Каналу експертка Олена Лапенко розповіла, що за прогнозами цьогоріч в Україні варто очікувати дефіциту електричної енергії. Вона зауважила, що якщо зима буде дуже холодною, то відключення майже неминучі. 

Читайте також Пальники, ліхтарики та павербанки напоготові: опалювальний сезон в Україні вже скоро

В порівнянні з минулою зимою Україна має слабшу енергетичну інфраструктуру та менше доступних потужностей.

 

Олена Лапенко

Експертка проєктів DiXi Group

Проте маємо 1 200 мегаватів комерційного імпорту. Сподіваємось, що цей обсяг збільшиться до максимальних 2 000 мегаватів, який за сприятливих цінових умов або запровадженні відповідного механізму ПСО може бути залучений для покриття споживання всередині країни.

Є й позитивні моменти

Втім Лапенко зазначає, що з точки зору гуманітарної складової Україна є більш підготовленою, ніж торік.

Навіть за відсутності електрики в людей повинно бути вдома тепло та вода коштом заходів з забезпечення резервних джерел живлення критично важливих об’єктів та елементів децентралізації,
– додає експертка.

Зараз вже відпрацьована більш-менш справедлива схема планових відключень: вони відбуваються за узгодженими графіками й всі розуміють, коли буде світло, а коли ні. Відтак можна підлаштувати свої плани. 

Зверніть увагу! Найбільш критичною ситуація може бути у прифронтових зонах, адже там росіяни можуть завдавати більш болісних ударів. Саме тому DiXi Group наполягають на пріоритеті процесів децентралізації.

Йдеться й про ідею енергонезалежності, коли кожне підприємство та кожний приватний будинок користуючись сучасними зеленими технологіями забезпечити собі електроенергію. Це сонячні та вітрові електростанції, газові генерації, системи накопичення.

Чим запастися на опалювальний сезон 2023-2024

  • Експертка радить придбати газові горілки для приготування їжі.
  • А ліхтарики, акумулятори, генератори (для приватних будинків) – це основна рекомендація для людей напередодні ОЗП.
  • Власникам приватних будинків зробити своє житло енергонезалежним простіше, а власникам квартир в сучасних ЖК буде найскладніше – часто котельні на дахах будинків.
Зверніть увагу! Циркуляція теплоносіїв від цих котелень залежить від електромережі. Тож ОСББ мають передбачити ризик нових блекаутів і закупити обладнання для резервного живлення таких міні-котелень. Це потребує значних коштів на проєктування, закупівлю і встановлення обладнання, його обслуговування.

На останок Олена Лапенко каже, що ситуація з балансом електричної енергії взимку також буде залежати від успіхів України на полі бою, адже разом з територіями будуть звільнені й об’єкти генерації.

Якщо їх вдасться повернути назад неушкодженими, то Україна отримає додаткові потужності для покриття попиту.