МВФ підрахував, скільки допомоги Україні потрібно щомісяця: сума вражає

25 жовтня 2022, 21:03
Читать новость на русском

Джерело:

МВФ

Неспровокована повномасштабна війна Росії завдала шалених збитків й економіці України, яка до того лише оговтувалася після пандемії. За оцінками експертів вони сягають уже до 130 мільярдів доларів, а загальні потреби у реконструкції сягають приблизно 349 мільярдів доларів США.

Тож у МВФ оцінили щомісячні потреби у підтримці України у 2023 році. Так, у наступному році вони можуть сягати від 3 до 4 мільярдів доларів, однак це – не межа. Про це розповіла директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва на міжнародній експертній конференції з відновлення, реконструкції та модернізації України.

До теми Зеленський провів переговори з главою МВФ: що обговорювали

Яких збитків завдала Росія Україні

З моменту повномасштабного вторгнення країна-агресорка завдала збитків Україні більших, ніж річний ВВП нашої держави у 2021 році. ВВП тоді сягав 200 мільярдів доларів. Так, згідно з оцінкою Світового банку загальний збиток зараз сягає 97 мільярдів доларів. Однак місцеві експерти вважають, що ця цифра сягає 130 мільярдів доларів.

Окрім витрат на збитки, Банк оцінює загальні потреби у реконструкції приблизно в 349 мільярдів доларів США.

"Це говорить нам про те, що відновлення та відбудова України вимагатиме великих і постійних зусиль українського народу. І ми, міжнародна спільнота, покликані зробити свій внесок", – підкреслила Крісталіна Георгієва.

Потреби України у 2023 році

Через війну щомісячні потреби України у наступному році можуть вирости до 5 мільярдів доларів. Це може трапитися, якщо руйнація української інфраструктури та економічної діяльності стане ще масштабнішою, ніж є зараз.

У найкращому випадку, за нашими оцінками, фінансові потреби України становитимуть близько 3 мільярдів доларів на місяць. Коли ми залучаємо додаткове фінансування для збільшення імпорту газу та деякого ремонту критичної інфраструктури, ми швидко досягаємо 4 мільярдів доларів на місяць. Нещодавні ракетні атаки, які явно завдали набагато більшої шкоди, не тільки підтверджують справедливість цих оцінок, але й змушують нас розглядати верхню межу в 5 мільярдів доларів,
 – зазначила директорка-розпорядниця  МВФ.

Фінансування, про яке мовиться, призначене для так званого "етапу відновлення", під час якого українська економіка повинна стабілізуватися, а Україна загалом – дотримуватися відповідного пакету макроекономічної політики. Крісталіна Георгієва заявила, що українська сторона заслужила на фінансову підтримку. Вона закликала:

  • підтримати Україну у її переході від надзвичайної фази управління економікою до фази відновлення,
  • створити основу для успішної реконструкції до динамічної та конкурентоспроможної економіки.

Підтримка від міжнародної спільноти

Крісталіна Георгієва підкреслила, що цифри підтримки України були узгоджені з українською владою під час підготовки державного бюджету на 2023 рік. Цю співпрацю вона назвала непростим завданням, оскільки події в Україні змінюються ледь не щодня, а відтак важко розробити макроекономічні прогнози як основу для бюджету.

Нам також потрібно планувати заздалегідь. Потреби України у фінансуванні у 2023 році величезні,
– сказала вона.

Також директорка-розпорядниця МВФ зазначила, що світ уже допомагає Україні встояти у цій війні. Так, міжнародна спільнота об’єдналася та у 2022 році виділила Україні 35 мільярдів доларів у вигляді грантів і кредитів. Лише МВФ, за її словами, цього року:

  • виділив Україні 2,7 мільярда доларів власних ресурсів у рамках екстреного фінансування,
  • спрямував додаткові 2,2 мільярда доларів через Адміністрований рахунок.

Фінансова підтримка України: останні новини

  • 13 жовтня в Україну надійшли 1,3 мільярда доларів додаткового екстреного фінансування МВФ. Ці кошти використають для посилення обороноздатності, а також на соціальні програми та підтримку економіки.
  • 12 жовтня Володимир Зеленський взяв участь у роботі другої міністерської зустрічі країн-донорів, МВФ та Світового банку. Там він заявив, що Україні потрібні мінімум 55 мільярдів доларів та розповів, на що саме.
  • Загалом з початку повномасштабної війни партнери України передали понад 19 мільярдів доларів фінансової підтримки.

Цікаво – Сенат США підтримав тимчасове фінансування України: дивіться відео