Мільярди доларів збитків: як березневі атаки по енергетиці позначилися на держбюджеті
З 22 по 29 березня Росія завдала масованої атаки по енергетичних об'єктах України. Це спричинило мільярдні збитки та масштабні руйнування.
Які економічні збитки
Протягом цих днів Росія обстріляла 7 теплоелектростанцій та 2 гідроелектростанції. Також нещодавно було знищено Трипільську ТЕС.
Читайте також Кількість осіб, яких покарали за корупцію у 2023 році, суттєво зменшилася
Володимир Омельченко розповів для 24 Каналу, скільки коштуватиме відновити ці об'єкти енергетики.
Це точно мільярди доларів, особливо це стосується Дніпрогес. Щоб відновити його, треба час і дуже багато грошей. Були офіційні заяви, що пошкоджено або зруйновано 80% ТЕС в Україні, у першу чергу компанії ДТЕК, але й у "Центренерго" теж зруйнована Зміївська ТЕС.
Проте найголовніше не в грошах, а в тому, що у результаті цих терористичних ударів утворився величезний дефіцит потужності в об'єднаній енергетичній системі України. Особливо він буде помітний в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років,
– додав експерт.
Інші наслідки для енергосистеми
Юрій Щедрін пояснив для 24 Каналу, що в Україні будуть не лише економічні наслідки.
Це і розірвані ланцюги постачання, адже вугільні ТЕС були основними в країні, і, якщо вони не будуть працювати, у нас випадає дуже значна частка енергетики і залишиться лише атомна. Атомна енергетика покривала близько половини потужності у минулі роки, але це з урахуванням Запорізької АЕС. Без урахування цієї АЕС, але з тим, що зменшилася потреба в енергії через міграцію людей і через зупинку підприємств, це плюс-мінус також у нас не буде вистачати від 30%, а може і більше енергії.
Це суттєво вплине на осінньо-зимовий сезон та період пікових літніх навантажень.
Відповідно, є два види збитків – фінансові в понад 200 мільйонів доларів та опосередковані, які дуже суттєві, але їх точна сума поки що невідома. Найперше через руйнування теплової генерації.