Які порушення фіксували
Найбільше корупціонерів зафіксували у Київській та Львівській областях. Основною причиною потрапляння до реєстру стала пропозиція неправомірної вигоди у владних структурах.
Читайте також Чи вплине зростання мінімальної зарплатні на економічне становище в Україні
Протягом останніх трьох років, з початком великої війни, загальна кількість вироків суттєво зменшилася, і якщо у 2021 році було 537 вироків, то у 2023 році лише 192.
Значні зміни сталися й у природі корупційних злочинів: якщо раніше більшість справ була пов'язана з порушеннями у декларуванні, що становило 75,9% усіх випадків, то у 2023 році таких справ було лише 1,6%, оскільки НАЗК тимчасово призупинило перевірки декларацій через військові дії.
Як карали за корупцію
Щодо покарань, то переважно корупціонери отримують штрафи (92% випадків), а позбавлення волі та громадські роботи становлять лише 5-8% вироків.
У Реєстрі також є випадки довічного ув’язнення, наприклад, один засуджений додав до свого вироку довічне покарання за спробу давання хабаря у в’язниці, а інший отримав додаткові 11 років за пропозицію щомісячної плати наглядачу за особливі умови утримання.