Український "гаманець" товстіє: скільки Україна отримала допомоги

16 вересня 2022, 20:13
Читать новость на русском

Україна отримала виплати негайної допомоги від Європейського інвестиційного банку для задоволення невідкладних потреб. Який розмір допомоги, читайте далі.

Перша екстренна підтримка у розмірі 668 мільйонів євро була перерахована протягом місяця після початку повномасштабної війни росії проти України.

Цікаво Незамінна платформа: як торгувати криптовалютою ефективно

Зараз Україна отримала допомогу в межах пакета Екстрених заходів солідарності від Європейського інвестиційного банку у розмірі 500 мільйонів євро. Весь пакет становить 1,59 мільярда євро. 

На що підуть виплати

За отримані кошти, український уряд покриє короткострокові фінансові потреби – терміновий ремонт пошкоджених доріг, мостів і залізничної інфраструктури, підтримка державних підприємств Укравтодор та Укрзалізниця.

Україна — один із найбільших експортерів зерна у світі, ці надважливі заходи сприятимуть відновленню економіки країни та покращенню сполучення із ЄС.

Пакет підтримки складається з двох блоків:

  • Негайна підтримка на загальну суму 1,05 мільярда євро, з яких пів мільярда було перераховано 14 вересня 2022 р. Подальші виплати заплановані на найближчі дні.
  • Відновлення проєктів, які фінансує інвестиційний банк в Україні, на загальну суму 540 мільйонів євро. Фінансування цих проєктів відбуватиметься у міру їх виконання.

Перша виплата з пакету підтримки на суму 1,59 мільярда євро, що був нещодавно схвалений ЄІБ та підкріплений гарантіями ЄС, матиме реальний вплив на ситуацію на місцях в Україні. Кошти допоможуть країні задовольнити найнагальніші фінансові потреби та відремонтувати ключову дорожню та залізничну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок агресії Росії. Ця підтримка надважлива для народу та економіки України. Перший платіж у розмірі 500 мільйонів євро є свідченням непохитної відданості ЄС підтримувати Україну – подальші виплати відповідно до цього зобов’язання очікуються цього місяця,
– сказав Валдіс Домбровскіс, виконавчий віцепрезидент Європейської комісії, відповідальний за стратегію "Економіка, що працює для людей". 

Своєю чергою міністр фінансів України Сергій Марченко подякував за солідарність з Україною та постійну підтримку народу.  

Читайте також Долар чи євро: яку валюту варто купляти українцям під час війни

Макрофінансова допомога від ЄС

  • Раніше, прем'єр-міністер Денис Шмигаль повідомив, що Україна очікує отримати від ЄС 8 мільярда євро. Перший транш становитиме 5 мільярдів євро, а ще 3 мільярди євро очікується до кінця 2022 року.
  • Україні потрібна підтримка від ЄС у розмірі 12 мільярдів євро. Разом з іншою допомогою від союзників та міжнародних фінансових організацій це дозволить покрити запланований дефіцит бюджету й забезпечить стабільність нашої економіки, пояснив прем'єр.
Не знаєте, де взяти гроші на першу інвестицію? 24 канал спільно з глобальною криптобіржею Bybit запускає ексклюзивну акцію для своїх читачів. Беріть участь та отримайте приємний бонус для свого стартового капіталу.