2 500 гривень від Червоного Хреста: як отримати допомогу

10 липня 2023, 16:46
Читать новость на русском

Джерело:

Денис Шмигаль

Вимушені переселенці можуть отримати від Товариства Червоного Хреста України грошову допомогу у розмірі 2 500 гривень на особу. Відомо, що кошти розраховані на 1 мільйон українців, які були змушені покинути домівку через війну.

Як отримати допомогу

Кошти отримають від Червоного Хреста вимушені переселенці, які покинули місця проживання через вторгнення Росії в Україну. Розмір допомоги складає 2 500 гривень на особу.

Читайте також З однієї на іншу: чи можуть українці змінити вид своєї пенсії

Цікаво, що виплати будуть виплачувати на основі вже наявних документів про особу у базі відомостей інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Тобто жодної заяви не потрібно писати та надсилати. Відповідно до цього місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама буде визначати, кому надавати допомогу. 

 

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже 1 мільйона осіб. Перевага буде надаватися ВПО з окупованих територій та зон бойових дій.
Нагадуємо, що в Україні вимушені переселенці отримують допомогу від влади: по 2 000 гривень на кожного дорослого та по 3 000 гривень на дитину.

Гроші для тих, хто прихистив

Червоний Хрест також підготував грошову допомогу для тих, хто надав домівку для переселенців безкоштовно. Кошти виплачуватимуть регулярно в межах програми "Прихисток". 

Власникам квартир, які пустили переселенців пожити у квартирі чи будинку, виплачуватимуть по 450 гривень щомісяця за кожну внутрішньо переміщену особу. 

Зверніть увагу! Виплачуватимуть гроші тільки через платіжку систему PrivatMoney.

Оформити допомогу можна, якщо:

  • зареєструватися на сайті та наступного дня подати заяву в органи місцевого самоврядування.
  • в заяві вказати ПІБ кожної з розміщених осіб та додати копії документів, що посвідчують їхню особу.
  • за грошима треба особисто звертатися до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування домівки.
  • обов'язково вказати, якщо кількість ВПО, які проживали у домівці власника, змінилася.