ЄС готовий постачати Україні електроенергію в разі її дефіциту, – Кадрі Сімсон
Джерело:
УНІАНЄврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що Україна може розраховувати на допомогу в енергетичній сфері, а саме на поставки електроенергії в нашу країну.
ЄС готовий допомогти
Росія завдає шкоди енергетичній інфраструктурі України вже близько місяця. Якщо дії країни-агресорки надалі продовжуватимуться і це спричинить гострий дефіцит електроенергії, то Євросоюз не сидітиме осторонь.
Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому
Відтак, в Україну готові постачати електричну енергію. Про це заявила Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон:
У нас є необхідні передумови для цього. Перший крок був зроблений ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, у чому багато хто сумнівався. У цій системі електроенергія може передаватися в обох напрямках. Це означає, що Україна може як експортувати, так і імпортувати електроенергію з ЄС,
– додала єврокомісарка.
Також, йде мова й про продаж електроенергії від найближчих сусідів України. І хоча обсяги, які вони можуть надати, обмежені потужностями для торгівлі, зараз ведеться тісна співпраця задля збільшення ліміту.
Не все так однозначно
За прогнозами експертів ціна на світло на європейському ринку в 5 разів дорожча, порівняно з українським ринком.
Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, у коментарі 24 каналу зауважує, що питання імпорту швидше у тому, як саме Україна буде постачати ту електроенергію, якщо пошкоджена інфраструктура.
Актуально Росія веде енергетичну війну з Європою: хто переможе
Зараз у нас оцінюють дефіцит електроенергії у 1,5 гігавата. Такий обсяг імпортувати не можливо, адже він надто великий. Максимум можна імпортувати 500 мегават. Тим більше усі країни-сусіди України, а це Польща, Угорщина, Румунія — дефіцитні у плані електроенергії. Тому імпорт не розв'язуватиме питання,
– додає Корольчук.