Іран та Росія пов'язали банківські системи для спрощення переказів
Іран і Росія об’єднали свої міжбанківські системи переказів, щоб сприяти активізації торгівлі та фінансових операцій, оскільки і Тегеран, і Москва страждають від західних санкцій. Таким чином тоталітарні країни намагаються пом'якшити руйнівний удар для своїх економік.
Про це у понеділок заявив високопоставлений іранський чиновник.
Цікаво Росія втратила газовий ринок у Європі, тепер газопроводи нікому не потрібні
Обидві країни були відключені від SWIFT
Після відновлення санкцій США проти Ірану у 2018 році, Ісламська Республіка була відключена від бельгійської служби обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, яка є ключовою міжнародною банківською точкою доступу.
Подібні обмеження були застосовані до деяких російських банків після вторгнення Москви в Україну минулого року.
Іранським банкам більше не потрібно використовувати SWIFT з російськими банками, які можуть бути призначені для відкриття акредитивів, переказів або гарантій,
— сказав напівофіційному інформаційному агентству Fars заступник голови Центрального банку Ірану Мохсен Карімі.
У той час як центральний банк Росії відмовився коментувати угоду, підписану в неділю, Карімі сказав, що "близько 700 російських банків і 106 неросійських банків з 13 різних країн будуть підключені до цієї системи", не уточнюючи назв іноземних банків.
Голова Центрального банку Ірану Мохаммад Фарзін привітав цей крок. "Фінансовий канал між Іраном і світом відновлюється", — написав він у Twitter.
Іран намагається зупинити падіння своєї економіки
З початку війни в Україні Тегеран і Москва намагалися налагодити тісні двосторонні зв’язки, оскільки обидві столиці намагалися побудувати нові економічні та дипломатичні партнерства в інших країнах.
З поглибленням економічного провалля, здебільшого через санкції США, багато іранців відчувають біль галопуючої інфляції та зростання безробіття.
Інфляція злетіла до понад 50%, найвищого рівня за десятиліття. За даними Іранського статистичного центру, безробіття серед молоді залишається високим, понад 50% іранців перебувають за межею бідності.
Зіткнувшись із найгіршою кризою легітимності на тлі місяців антиурядових протестів, викликаних смертю молодої жінки під вартою, іранська влада побоюється, що економічна ізоляція та відсутність економічного покращення можуть призвести до нових заворушень.
Вища влада Ірану, верховний лідер Алі Хаменеї, заявив у понеділок, що істеблішмент зіткнувся з "відчутною проблемою добробуту та засобів до існування", яку неможливо вирішити без економічного зростання.
У сучасному світі статус країни значною мірою пов’язаний з її економічною потужністю. Нам потрібне економічне зростання, щоб зберегти наші регіональні та глобальні позиції, — сказав Хаменеї в телевізійній промові.
Ізраїль завдає удари дронами по об'єктах в Ірані
- The Wall Street Journal повідомив, що за даними людей, знайомих з операцією та офіційних осіб США, таємного удару по Ірану завдав Ізраїль.
- Військовий оглядач Денис Попович вважає, що потужні вибухи в Ірані, що стались в ніч на 29 січня, це сигнал для Тегерана. Вони можуть вплинути й на постачання зброї Росії.
- Політтехнолог Михайло Шейтельман зазначив, що за атаками на Іран може стояти не тільки Ізраїль, але й Саудівська Аравія, але незрозуміло, чи здатна вона проводити такі операції.