Cтрах перед конфіскацією російських активів: чого побоюються країни ЄС

6 лютого 2024, 15:45
Читать новость на русском

Джерело:

Politico

В ЄС побоюються конфісковувати активи Росії, адже Європейський ЦБ наголошує на тому, що це може призвести до неконтрольованих ризиків. Наразі обговорення плану конфіскації ведеться на технічному рівні.

Чого бояться країни ЄС

Країни ЄС побоюються російської помсти та кібератак після конфіскації активів Росії, які будуть спрямовані для України. 

Читайте також: Заморожені активи Росії: ЄС та G7 хочуть використати їх для допомоги Україні

Держави G7 розглядають пропозицію використовувати ці активи як заставу для банківських позик, завдяки яким відбуватиметься фінансування відновлення України. У випадку, якщо Росія відмовиться виплачувати репарації після закінчення війни проти України – ці кошти будуть конфісковані.

Ми входимо в незвідані води… Будь-хто був би стурбований потенційними наслідками конфіскації активів,
– сказав дипломат ЄС на умовах анонімності.

Страх кібератак та апеляцій

Потенційні кібератаки, як припускається, є ризиком для багатьох західних країн у разі повномасштабної конфіскації російських заморожених активів. Ба більше, є побоювання, що це може викликати негативну реакцію на європейські активи в Росії.

Цікаво! У ЄС попереджають, що відповідні дії можуть заплямувати репутацію єврозони та зробити її менш привабливою для інвесторів.

У Європі також припускають, що Москва може подати шквал апеляцій проти Euroclear. Адже саме у цьому бельгійському фінансовому депозитарії зберігається переважна більшість російських резервів у Європі.

Що відомо про конфіскацію російських активів

  • ЄС, країни G7 й Австралія вирішили заморозити близько 260 мільярдів євро активів російського ЦБ у формі цінних паперів і готівки.
  • Як зазначили в МЗС України, рішення стосовно конфіскації російських активів буде ухвалено 2024 року. За словами керівника відомства Дмитра Кулеби, спочатку Україні можуть передати саме прибуток з заморожених активів, а потім уже їх.