Наступний врожай в Україні може скоротитися аж на 40%, – Мінагрополітики

10 червня 2022, 04:07
Читать новость на русском

Джерело:

CNN

В Україні в 2023 році може значно скоротитись урожай. Зокрема через те, що наша держава цього року втратила значну частку територій для посівів.

Відповідну інформацію пресі розповіли в Мінагрополітики. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. 

Зауважте Зради немає, – Фурса про знижку на українське зерно для Туреччини

В Україні може зменшитись кількість врожаю 

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що наступного року урожай в Україні може скоротитися на 40%. Зокрема через те, що Росія напала на Україну. 

Ми втратили 25% орних земель. Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 мільйонів тонн менше, на 35 – 40% менше, майже на половину врожаю минулого року,
– розповів Висоцький. 

Окрім того, заступник міністра додав, що Росія вже вкрала орієнтовно 500 тисяч тонн зерна з територій, які тимчасово окупувала. 

Зауважте Вкрали і повезли на кораблях, – Зеленський про крадіжку зерна Росією

Крадіжка та блокування українського зерна: основне

  • Очільник російського МЗС Сергій Лавров нахамив українському журналісту, який запитав про те, що росіяни займаються грабунком на Українській землі. Лавров брехливо випарив: "У вас увесь час голова болить про те, де б щось поцупити, і думаєте, що всі так роблять? Ми займаємося реалізацією цілей, які були оголошені публічно – позбавити Схід України від тиску "неонацистського" режиму. А зерно може вільно транспортуватись у пункти призначення". 
  • 3 червня Міністерства аграрної політики та продовольства України зафіксувало, що росіяни вже вкрали 500 тисяч тонн пшениці з окупованих регіонів з моменту військового вторгнення. Зокрема тільки в Сирію Кремль вже вивіз 100 тисяч тонн пшениці, тобто орієнтовно на понад 40 мільйонів доларів.
  • Окрім того, Володимир Путін заявив, на скільки Росія хоче збільшити експорт зерна. Зокрема він сказав, що мовиться про збільшення з 37 до 50 мільйонів тонн. Ймовірно, ці показники збільшать саме внаслідок крадіжок зерна з України.
  • Також українське зерно залишається заблокованим у наших портах. Щодо деблокади Туреччина та Росія проводила перемовини. Проте Україну не запросили. Натомість в нашому Офісі Президента оприлюднили власне бачення щодо деблокади портів. Зокрема – необхідні гарантії безпеки у Чорному морі й Туреччина може стати посередником у діалозі з Росією для союзників. 

Дивіться також – президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що зерно з України не може йти через Білорусь: відео