Олігархам не вигідно, щоб українці їхали на заробітки, – Фурса

28 квітня 2020, 21:15
Читать новость на русском

Коли українці їдуть до Польщі, то починають заробляти там набагато більше. І великі українські промислові роботодавці – а це олігархи – вимушені значно підвищувати зарплати.

Тому для них безвіз і закордонні заробітки – це величезна проблема, зазначив в коментарі 24 каналу у програмі "Політбюро" фінансовий аналітик Сергій Фурса.

До теми Кулеба виступив проти організації чартерів для виїзду українських заробітчан закордон

За його словами, на початку 2020 року середня зарплата в доларах була на рекордному рівні за всю історію України. І це все переважно внаслідок конкуренції з польськими роботодавцями.

"А зараз є це безглузде рішення української влади, яке не дає людям поїхати працювати на сезонних роботах в Чехію, Фінляндію тощо. Це рішення безглузде. Єдине, чому воно допомагає – це тому, щоб дешева робоча сила залишилася в Україні", – переконаний Фурса.

Аналітик додав, що українські олігархи звикли до 2-х речей:

  • в Україні є дешева робоча сила,
  • гривня постійно девальвує.

"Оці 2 речі олігархів цілком влаштовували. Є великі підприємства, де працюють тисячі людей, які там майже закріпачені. При цьому, олігархи постійно отримують вигоду, бо вони експортери", – пояснив Фурса.

Цікаво Заробітки за кордоном в час пандемії: хто кличе українців і за які зарплати

Експерший заступник міністра економіки Павло Кухта в ефірі 24 каналу у програмі "Політбюро" наголосив, що тримати українців – немає сенсу, потрібно для цього створювати відповідні умови.

"Питання в тому, чому у нас немає таких умов як у Польщі, яка починала 30 років тому з такого ж рівня. Там просто провели реформи, про які багато разів повторюють. Це приватизація, це запуск ринкової економіки, ринок землі, нормальна макроекономічна політика, незалежний Нацбанк тощо", – пояснив він.

Доти, доки цього не буде, українці будуть їздити на заробітки за кордон. Будь-які намагання їх зупинити, відключивши рейси, завершаться падінням рейтингу і, можливо, протестами,
– підкреслив Кухта.

Я не думаю, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль був ініціатором того. щоб заборонити людям їздити на сезонні роботи. Ми чули часто від пана президента, що треба повернути людей і не відпускати їх, умовно кажучи – така собі рожева мрія. Поки що ми говоримо про 10 тисяч людей, яких не відпускають. Але це 10 тисяч людей, які планувати поїхати і заробити досить суттєві для України гроші. Їх залишили тут, і це не дуже чесно, насправді.

Що відомо про заробітки за кордоном в час пандемії

  • Майже 200 українців 23 квітня полетіли на заробітки до Фінляндії на фермерські господарства збирати полуницю.
  • У Польщі міркують, як повернути українських заробітчан, адже в країні – гостра нестача робочих рук. Там готові присилати за українцями чартери та навіть оплачувати обсервацію.
  • За інформацією президента Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, до українського уряду вже зверталися представники Німеччини та Норвегії. Також відомо, що зацікавленість проявили Англія та Австрія.
  • Навіть якщо для українців буде робота закордоном, уряд не планує сприяти їм у виїзді закордон. Відповідну ідею озвучив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.