Чартери для заробітчан під час карантину: думка очільника МЗС Кулеби

За його словами, до України звертаються міжнародні партнери. Однак МЗС поки сфокусовано на роботі з повернення українців з-за кордону. Тому робота над організацією поїздок за кордон під час карантину видається нелогічною. Про це Кулеба заявив під час брифінгу, повідомляє 24 канал.

До теми Спецрейс українських заробітчан до Фінляндії під час карантину: в МАУ розповіли деталі

Уряд України керується, насамперед, міркуванням безпеки та здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражати на небезпеку захворювання, особливо, коли ця подорож здійснюється літаком,
– наголосив міністр.

Кулеба додав, що в майбутньому Україна перегляне свою позицію за умов зміни ситуацію з поширення коронавірусу.

Якою є позиція уряду

У Кабміні також зауважили, що вони роблять усе можливе, аби повернути українських громадян на Батьківщину. Зокрема, з березня додому повернулися щонайменше 2 мільйони українців.

Проте в Європі наразі гостро постала проблема нестачі сезонних працівників, функцію яких здебільшого виконували українські громадяни. Але через міжнародні карантинні обмеження та закриті кордони деякі українці не мають можливості їхати на заробітки до сусідніх країн. Нам всім необхідно перечекати цей непростий час вдома та не наражати на небезпеку себе та оточуючих,
– кажуть в уряді.

Наразі в'їзд для іноземців заборонили:

  • Угорщина,
  • Польща,
  • Румунія,
  • Словаччина,
  • Австрія,
  • Нідерланди,
  • Швейцарія.

У Кабміні додали, водночас є країни, які попри закриті кордони, готові прийняти українських робітників. І вони надсилають до Кабміну відповідні запити.

В уряді на це відповіли, що є готовими розглядати кожен такий запит. Але ухвалюватимуть рішення точково:

  • виходячи з поточної епідемічної ситуації в тій чи іншій країні,
  • за дотримання певних умов.

Крім того, роботодавець має забезпечити належні умови проживання, праці, медичного обслуговування. Простежити за ситуацією повинна влада країни, що прийматиме українців.

Раніше прем'єр Денис Шмигаль зазначав, що уряд не планує сприяти заробітчанам повернутися на роботу за кордоном. Натомість влада робитиме все, аби такі українці залишилися вдома. Зокрема, в планах – кредитування малого та середнього бізнесу під дуже вигідні умови.

Щодо того, що в Європі можна заробити набагато більше, на переконання Шмигаля, українці не поїдуть на заробітки, якщо різниця між українським та європейськими зарплатами складе 300 – 400 євро.

Радимо ознайомитися Заробітки за кордоном в час пандемії: хто кличе українців і за які зарплати

Карантин в Україні та закриті кордони: коротко

  • Карантин на всій території України через пандемію коронавірусу запровадили 12 березня. Спершу він мав тривати до 3 квітня, однак згодом його продовжили до 24 квітня. А після цього – до 11 травня.
  • Від 16 березня на територію України заборонено в’їзд іноземців (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежене міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень.
  • В Україні під час карантину діють лише 18 пунктів пропуску на кордоні. Однак там можна перетнути кордон лише на автомобілі, піший перехід кордону закритий.
  • Уряд розробив п'ять етапів виходу з карантину. На третьому з них передбачено відновлення міжміських перевезень в межах області, на четвертому – відновлення роботи громадського транспорту. Щодо відкриття кордонів – інформацію там немає.