Профільний комітет розглянув усі правки до "антиколомойського закону"
Профільний комітет Верховної Ради завершив 27 квітня розгляд 16 тисяч правок до законопроєкту про банки.
"Фінансовий комітет щойно закінчив розгляд 16 тисяч правок і затвердив проєкт банківського закону до другого читання. За – 18 членів Комітету", – повідомив у телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко.
Зверніть увагу Зеленський підписав законопроєкт про "поправочний спам": що він передбачає
Як комітет розглядав велику кількість правок
Розгляд відбувався за абзацами, яких трохи більше ніж 70. Засідання комітету відбувалося в режимі відеоконференції.
Всього до другого читання законопроєкту "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" подали понад 16 тисяч правок, але раніше комітет відхилив 4 тисячі 770 правок.
Позаминулого тижня підкомітет з питань банківської діяльності фінансового Комітету Ради ухвалив рішення розглядати законопроєкт за розділами.
Таких розділів було 63 і голосували кожен абзац окремо. Передбачалося, що якщо поправки до абзацу не увійдуть, то вони вважатимуться відхиленими.
До речі Зеленський піде, а Коломойський буде завжди: депутатам погрожували через закон про банки
Як на це відреагували в Національному банку України
В НБУ підтримали депутатів у розгляді цього законопроєкту, назвавши це "гарними новинами".
"Сподіваємося на швидкий розгляд законопроєкту у Верховній Раді. Від його ухвалення залежить не тільки здоров’я банківського сектору, а і в цілому фінансової системи України", – йдеться в повідомленні НБУ.
До слова Коли Рада планує розглянути "антиколомойський" законопроєкт, необхідний для кредиту МВФ
Що відомо про "антиколомойський" законопроєкт? Він є однією з головних вимог МВФ для наступного кредиту Україні. Законопроєкт називають "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським. Сам олігарх проєкт закону називає не "антиколомойським", а антиукраїнським.
Закон передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
Детальніше – читайте за посиланням.