Старт опалювального сезону: як зміняться тарифи на тепло, воду та електроенергію з 1 листопада

28 жовтня 2022, 09:13
Читать новость на русском

Уряд заборонив підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги до кінця війни. Однак деякі тарифи у листопаді можуть все-таки змінитись.

Ситуація з тарифами 

Згідно з законом №7427 тарифи на опалення, газ та воду повинні бути збережені на рівні чинних станом на 24 лютого. Передбачається, що вони залишатимуться на цьому рівні до кінця воєнного положення та ще шість місяців після. 

Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому

Тариф на газ 

Для тих хто не змінював річний фіксований тариф на місячний з 1 листопада нічого не зміниться. Споживачі й надалі будуть сплачувати за газ по вже звичному для них тарифу. Також не зміниться й вартість доставки газу. 

  • Тариф від "Нафтогазу" складає 7,99 гривні за кубометр газу, а його клієнтами є 12,3 мільйона домогосподарств (сімей).
Зверніть увагу! Нещодавно голова податкового комітету Данило Гетманцев розповів, що тарифи на газу можуть переглянути вже у квітні 2023 року. Ба більше, на його думку, тариф на рівні 7,99 гривні за кубометр газу "невиправдано дешево".

Опалення подорожчає 

Цього опалювального сезону платіжки за тепло для населення можуть зрости. Річ у тім, що "Нафтогаз" торік продавав газ по 6,33 гривні, а в грудні цього року ціна становить 7,96 гривні за кубометр. 

Якщо взимку мешканці опалюватимуть будинок 200 кубами газу, то:

  • у грудні 2022-го платіжка за газ становитиме 1592 гривні;
  • у той час, як у грудні 2021-го вона була лише 1266 гривні.
Зверніть увагу! Ціна на гарячу та холодну воду з 1 листопада для всіх споживачів гарячої води та опалення залишається на рівні 24 лютого 2022 року. 

Ціна електроенергії з 1 листопада

Тариф на електроенергію для побутових споживачів повинні були переглянути 30 жовтня. У Міненерго пообіцяли не підвищувати тарифи для населення й додали, що відомство вже працює над продовженням спецзобов'язань із забезпечення населення електроенергією.

28 жовтня Міненерго повідомило, що уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року.

Тож у листопаді тариф для населення, як і зазвичай, залежатиме від обсягу спожитих кіловатів:

  • сім'ї (домогосподарства), що споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платять за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
  • ті, хто споживають понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні.

Також зауважте, що для гуртожитків, юридичних осіб, які розселяють у себе переселенців, дачних кооперативів, гаражів та релігійних організацій, також тариф встановлено на рівні 1,68 гривні за кіловат-годин.

А от тариф на електроенергію для бізнесу з 1 листопада зросте. Згідно з проєктом НКРЕКП, тарифи будуть на рівні 6 гривень. Експерт з житлово-комунальних послуг Олег Попенко розповів, що фактично електроенергія буде коштувати для бізнесу на рівні 7 – 7,5 гривень. 

Глобальна криптобіржа Bybit святкує розширення своєї спільноти до 10 мільйонів користувачів. В честь цього Bybit скасував комісії на спотову торгівлю криптовалютами.