Російський рубль впав до мінімуму, – Reuters
Джерело:
ReutersРубль у лютому 2023 року впав до мінімуму з квітня минулого року. Це відбувається перед новими санкціями Заходу щодо політики Кремля.
Рубль подешевшав
У п'ятницю, 17 лютого, рубль подешевшав до найнижчого рівня з квітня 2022 року – на 0,4%, впавши до 75,15 рубля.
Читайте також Індія допомагає маскувати російську нафту: як реагуватиме Захід, – Bloomberg
Таке падіння викликане ембарго на російські нафтопродукти та стійким відновленням імпорту. Проте російська валюта може стикнутися й з подальшими проблемами.
До слова, лідери ЄС обговорюють нові санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Це може стосуватися політиків, військових лідерів й російських банків.
Фондові індекси Росії також впали
За аналітикою від Sinara Investment Bank, російські акції можуть трохи знизитись перед цими вихідними, тому покупці навряд чи виявлять великий інтерес.
За даними Reuters, рублевий індекс Московської біржі знизився на 0,2% до 2147,3 пункту.Нагадуємо, що російська влада маніпулює курсом нацвалюти для політичних цілей. Крім того, через жорстокі обмеження Заходу, курс рубля не є ринком.
Актуально Чи буде курс стабільним та прогнозованим наступного тижня
Доходи країни-агресорки тануть
- Згідно з оцінкою Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря, після набуття чинності нафтового ембарго Росія щодня недоотримує 280 мільйонів доларів.
- До війни нафта й газ приносили Росії 40–45% прибутку. Водночас нафтові доходи у січні на 46% порівняно з роком раніше. Це призвело до дефіциту бюджету у 25 мільярдів доларів.
- В агресорки все ще є Фонд національного добробуту, який може допомогти покрити дефіцит бюджету. Станом на 1 січня у фонді було 45,5 мільярда доларів, або 3,37 трильйона рублів. За оцінкою Яніс Клюге, економіст Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки, фонд може вичерпається десь за 2 роки.