Індія допомогає Росії чи Заходу

Індія все більше купує російську нафту та переробляє її. А згодом готове пальне продає Європі та США. Попри все, країна досягає подвійних цілей Заходу – скоротити енергетичні надходження Москви та запобігти шоку в постанні нафтопродуктів.

Читайте також Бюджет Росії тане: як ембарго вдарить по можливості агресорки вести війну

Світ усвідомлює, що індійські та китайські нафтопереробники можуть отримати більшу маржу, купуючи російську нафту за зниженими цінами та експортуючи продукцію за ринковими цінами. Їм це добре,
– сказав Бен Кехілл, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Вашингтонського мозкового центру.

Як сказала Серена Хуан, провідний аналітик з Азії Vortexa Ltd, країни G7 прагнуть максимально скоротити доходи Москви, але вони також зацікавлені в тому, щоб російська нафта та продукти переробки продовжували надходити, щоб уникнути глобальної кризи поставок.

Скільки Індія постачає пального світу

Згідно з даними компанії Kpler, близько 89 тисяч барелів бензину та дизпального Індія постачала США минулого місяця. Це найбільше за майже чотири роки. А от щоденний потік дизельного пального в Європу становив 172 тисяч барелів у січні, що є найбільшим показником з жовтня 2021 року.

Зверніть увагу Стеля цін на нафтопродукти з Росії: ЄС і G7 ухвалили важливе рішення

Важливо, що такий хід зробить дешеву російську нафту ще більш привабливою для Індії, яка покладається на імпорт для задоволення приблизно 85% своїх потреб у нафті.

Гранична ціна на російські нафтопродукти

Як розповів 24 Каналу економіст та фінансовий аналітик Віталій Шапран Європа встановила 2 граничні показники ціни на російські нафтопродукти:

  • 100 доларів за барель – для більш вартісних нафтопродуктів, наприклад, бензину та дизпалива;
  • 45 доларів за барель – для бюджетніших нафтопродуктів, зокрема, мазуту.

Для України це означає, що АЗС можуть закуповувати пальне в Болгарії, Угорщині та в інших країнах за ціною приблизно 25 гривень за літр. Тобто зростання цін на заправках не повинні бути.