Укр Рус
23 грудня, 11:46
2

У МВФ пояснили, яка буде ситуація зі світлом взимку в Україні

Основні тези
  • Енергетична ситуація в Україні взимку 2024-2025 років буде складною через дефіцит електроенергії, який залежатиме від масштабів російських атак та зимової погоди.
  • Україна працює над розв'язанням проблем з дефіцитом, зокрема через успішні ремонтні роботи, імпорт електроенергії з Євросоюзу та введення в експлуатацію резервних генерацій.
  • МВФ зазначає, що негативний вплив дефіциту електроенергії частково зменшується завдяки імпорту електроенергії компаніями та розвитку власної генерації.
Якими будуть відключення світла в Україні Якими будуть відключення світла в Україні

Взимку 2024-2025 років енергетична ситуація в Україні буде дуже складною. Зокрема дефіцит електроенергії та відключення світла критично залежатимуть від двох факторів.

Яка ситуація з енергосистемою України у 2024 році

Йдеться про масштаби подальших російських атак та зимової погоди, зокрема температур, пише 24 канал з посиланням на Меморандум з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Читайте також В Україні планують підвищити тариф на електроенергію: коли та як зміняться ціни

Так згідно з даними МВФ, у січні-жовтні 2024 року ворожі атаки пошкодили чи навіть знищили понад 10 гігаватів генеруючих потужностей. А це становить приблизно 50% пікового попиту торішньої зими.

Але попри такі значні втрати в енергетиці, ситуація залишилася відносно стабільною до листопада. Однак у листопаді-грудні поточного року російські обстріли та руйнування енергетичної інфраструктури завдали нових економічних збитків і втрат.

Також відбулися такі наслідки:

  • обмеження електрогенерувальних потужностей України;
  • збільшення дефіциту енергії;
  • спричинення масових й тривалих вимкнень електроенергії в домогосподарствах у всій країні.

Як Україна бореться з дефіцитом електроенергії

Експерти фонду відзначили, що України оперативно працює над розв'язанням проблем. Наприклад, ремонтні роботи пройшли успішно, й нове обладнання стабільно надходило в експлуатацію. Крім того, енергетика стимулювалась підвищенням ліміту Євросоюзу на імпорт до 2,1 гігавата (з 1,7 гігавата) з додатковими 250 мегаватів екстреної підтримки.

Також Міжнародний валютний фонд повідомляє, що українська влада накопичила газ на опалювальний сезон відповідно до цільового рівня.

Зокрема наслідки дефіциту допомогли пом'якшити такі фактори:

  • введення в експлуатацію 0,9 гігавата резервних розподілених генерацій;
  • розширення імпортних потужностей ;
  • підтримка у відновленні пошкоджених генеруючих потужностей.

Зауважте! Водночас негативний вплив дефіциту на низку галузей промисловості частково пом'якшується й завдяки прямому імпорту електроенергії компаніями для виробничих цілей та розвитком власної генерації.