Подвійна виплата для військових: як її отримати, та від чого вона залежить
Джерело:
Закон УкраїниУсі військовослужбовці щомісяця отримують своє грошове забезпечення, яке залежить від їх посади та обов'язків. Проте дехто зможе подвоїти свої виплати за певних умов.
Хто може отримувати дві виплати
Роботодавець бійців, які проходять військову службу, може залишити за ними їх колишнє місце роботи й відповідно продовжувати платити зарплату.
Читайте також Професії в Україні, які будуть найбільш потрібні найближчих 10 років
Нагадаємо! Це регулюється Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин".Тож, якщо роботодавець вирішить й надалі платити своєму працівнику на службі, той зможе паралельно отримувати і грошове забезпечення за службу, і зарплату з роботи.
Гроші нарахують, якщо військовий проходить:
- строкову військову службу;
- військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період;
- військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, зокрема, шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.
Як отримати компенсацію за невикористану відпустку
Держава компенсує кошти військовим за невикористану щорічну відпустку. Кошти виплатять у таких випадках:
- у разі звільнення з військової служби за невикористані дні, зокрема, за минулі роки щорічної основної (додаткової) відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, та додаткової відпустки;
- звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів – 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Також компенсацію за невикористані дні відпустки виплачуватимуть для членів родин загиблих (померлих) військовослужбовців.