Школи і садочки не повинні залишатись без електроенергії, – нардеп звернувся до уряду
Відключення електроенергії впливає на якість освітнього процесу. З пропозиціями вирішення проблеми звернувся депутат Верховної Ради до прем‘єр-міністра України.
Без електропостачання під час планових відключень електроенергії залишаються освітні заклади, що впливає на викладання, харчування та безпечне перебування в укриттях дітей. Звернення до прем'єр-міністра України з пропозиціями опублікував у своєму фейсбуці депутат Верховної Ради Роман Грищук, пише 24 Канал.
Дивіться також Визначили дати та формат проведення НМТ-2025
Депутат закликає забезпечити заклади освіти електроенергією
Народний депутат, член освітнього парламентського комітету Роман Грищук, коментуючи депутатське звернення наголосив, що школи і дитячі садки не мають залишатись в темряві під час відключення електропостачання.
Важливим кроком у вирішенні цього питання є включення закладів освіти до переліку обʼєктів критичної інфраструктури.
Зараз заклади дошкільної, середньої і позашкільної освіти не включені в критичну інфраструктуру. Темніє рано, садочки працюють до 6 – 7, є групи продовженого дня в школах, є навчання в другу і третю зміни,
– зазначає Грищук.
Це важливе рішення, оскільки без світла заклади освіти не можуть виконувати наступні завдання:
- освітлювати укриття і безпечно у них перебувати,
- організовувати на належному рівні навчання офлайн,
- надавати безоплатне харчування в школах,
- це питання впливає і на виїзд чи залишення дітей в Україні.
Ситуація критична. Школи і садочки не повинні залишатись без електроенергії,
– повідомив депутат.
Пропонує довші відключення для побутових споживачів чи більші закупівлі електроенергії за кордоном, але діти мають навчатись зі світлом. Відповідне депутатське звернення Роман Грищук написав до прем'єр-міністра України.
Важливо! За даними Міністерства освіти і науки станом на початок серпня понад 80% українських шкіл мали генератори, а органи місцевого самоврядування продовжували їх закуповувати.
Однак, у соціальних мережах все частіше публікуються повідомлення про те, що діти в школах вимушені робити домашні завдання з ліхтариками.