Люблю чи кохаю: як сказати правильно українською
Українська мова є багатою на красиві та милозвучні слова. І 14 лютого окремі з них ми перетворюємо на освідчення.
Однак краяни не завжди влучно можуть висловити свої почуття. Натомість Освіта 24 розповість, як це зробити правильно українською.
Дивіться також Як красиво українською назвати критерій, аеропорт, ранг та тютора
Як правильно сказати – люблю чи кохаю
Часто українці можуть плутати значення слів "люблю" і "кохаю". А вони мають різні відтінки – на відміну від російської мови. Власне, слово "кохаю" є красномовним прикладом багатства української мови.
- Кохаю
Якщо ви хочете висловити сердечні (романтичні) почуття до когось, здебільшого протилежної статі, варто казати, що когось кохаєте.
Поетичним прикладом висловлення романтичних почуттів є рядки з вірша Володимира Сосюри: "Так ніхто не кохав, через тисячі літ лиш приходить подібне кохання".
- Люблю
Якщо ж висловлюєте глибоку відданість, прихильність до когось, чи маєте до чогось інтерес, потяг до чогось, кажіть, що любите когось чи щось.
Тут красномовним прикладом також будуть рядки з іншого вірша Володимира Сосюри: "Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… ".
До слова, на картинці нижче ви можете побачити, коли використовувати те чи інше слово.
Чи є помилкою "підміна понять"
Що цікаво, в українській поезії можна знайти і зізнання в коханні та слово "кохати" у звертанні не до людини, а до країни, наприклад.
Чудовим прикладом є рядки з вірша Василя Симоненка: "Я закоханий палко, без міри у небачену вроду твою… Ненаглядна, горда, єдина, Україно моя".
Ми також детально розповідали про те, як правильно висловлювати свої почуття українською та які суржикові слова варто забути у нашій освітній добірці.