Абітурієнти з окупованих і прифронтових зон вступатимуть в українські виші по-особливому
Джерело:
Денис ШмигальВступників з окупованих Росією територій та прифронтових зон зараховуватимуть в українські виші по-новому. Особливий Порядок вступу погодив Кабмін.
При цьому окремі студенти-контрактники, які зараз не можуть оплатити навчання, здобуватимуть вищу освіту й надалі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд вже передбачив майже 90 мільйонів гривень на навчання таких студентів.
Важливо Як українцям відновити втрачені документи про вищу освіту
Як зараховуватимуть вступників з ТОТ в українські виші
Вступники з ТОТ чи прилеглих до зони бойових дій регіонів тепер зможуть стати студентами українських вишів без паспорта або військово-облікового документа. Їх зараховуватимуть на основі свідоцтва про народження. Однак ці студенти змушені написати заяву, що оформлять необхідні документи.
Також контрактники, які не мають можливості зараз оплатити навчання, зможуть вчитися у вишах й надалі. Шмигаль уточнив, що зараз таких випадків багато. Студенти накопичують борги, а ВНЗ залишаються без коштів. Тож держава компенсуватиме вишам вартість навчання студентів. Але можливість не платити за навчання отримають не всі студенти з ТОТ. А лише ті родини, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує розміру мінімальної зарплати.
Загалом на виплату компенсацій передбачили майже 87 мільйонів гривень.
Читайте У Європі відсоток набагато вищий: скільки випускників українських вишів знаходять роботу
Яка кількість українців знаходить роботу після закінчення вишу
Лише 59% випускників українських вишів знаходять роботу. Це, за словами директора міжнародного наукового центру з корпоративного управління Олександра Костюка, свідчить про багаторічну розбалансованість системи освіти і ринку праці.
Яка ситуація із працевлаштуванням випускників У Європі
У Європі показник працевлаштування випускників з 2014 по 2021 рік зріс з 79,5% до 84,9%. У 2022 році вже 85% випускників знаходять роботу. У 12 європейських країнах показник працевлаштування випускників перевищує 90%.
Які переваги у дистанційної освіти: дивіться відео