В Україні не скасовували заочну й вечірню форми навчання в університетах: оновлено
Джерело:
Телеграм Ярослава ЖелізнякаВерховна Рада не скасовувала заочну й вечірню форми навчання у закладах вищої освіти. Це питання лише обговорюватимуть в окремому законопроєкті згодом.
Раніше сьогодні виникло непорозуміння щодо скасування заочної та вечірньої форми навчань у ЗВО. Через те, що це питання потребує додаткового обговорення та вирішення, його розгляд відклали.
Дивіться також Студенти зможуть закінчити навчання у виші раніше
Питання про скасування заочної та вечірньої форми відклали (оновлено)
Народний депутат Ярослав Железняк пояснив, що Верховна Рада не приймала законопроєкт про скасування заочної та вечірньої форми в університетах.
Натомість 8 листопада ухвалили законопроєкт № 10092 – про організацію вступної кампанії 2024 року. Згідно з ним, вступні тестування з чотирьох навчальних предметів: українська мова, математика, історія України та предмета на вибір.
Член комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук в коментарі УНІАН повідомив, що у початковому тексті закону справді пропонували, щоб у 2024 році не проводили набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формою.
Однак це вимагає серйозного обговорення. А оскільки закон щодо проведення державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року мав бути ухвалений терміново, питання про заочну та вечірню форму прибрали із законопроєкту.
В Україні планували скасувати заочну й вечірню форми навчання у вишах
Як пропонували у тексті законопроєкту, студенти мали б вступати у ЗВО за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022 – 2024 року, передає Укрінформ.
Вступні випробування для участі в конкурсному відборі на навчання у вишах включають українську мову, математику, історію України та предмет на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література).
У законопроєкті також пропонували з 2024 року не набирати бакалаврів та магістрів за вечірньою та заочною формами навчання, а також для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.
Дистанційна школа "Оптіма" не просто відповідає стандартам кращих закладів освіти, вона перевищує їх! Доказом цього є цьогорічний рейтинг шкіл України за результатами НМТ 2023 року. "Оптіма" посіла 3-е місце серед шкіл Києва і 6-е – серед загальноосвітніх закладів України. А вже сьогодні кожен із вас може самостійно випробувати переваги дистанційної освіти.В Україні готують реформу вищої освіти
- В Україні планують докорінно трансформувати сферу вищої освіти.
- Зокрема, заочну та вечірню форми навчання замінять дистанційною.
- Студенти зможуть обрати спеціальність не під час вступу, а після першого чи другого курсу.
- Також студенти-контрактники самі вирішуватимуть, скільки навчатися в університеті. Вони зможуть регулювати термін навчання самостійно і вирішувати: вчитися 3 чи 6 років, до прикладу.